України мова барвінкова – у музеї Бахути пройшов тематичний захід

9 листопада – День української писемності та мови.

8 листопада викладачем української мови та літератури Спічак О.М. спільно з бібліотекарем коледжу Полусмяк І.Н. та працівниками музею зі студентами групи ОЕ9117 відділення «Економіки та комп’ютерних технологій» у музеї імені Анатолія Бахути було проведено патріотичний виховний захід на тему «Велична, щедра і прекрасна… Прозора й чиста, як гірська вода, це України мова барвінкова, така багата й вічно молода!»

den ukr pism 05

Захід було проведено з метою розвитку і розширення сфери функціонування української мови як державної в усіх галузях суспільного життя, виховання любові до рідної землі, до рідної мови, до її носія – українського народу, до держави Україна, до народних традицій, формування переконань у нетлінності духовних скарбів

народу, та сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесенню її престижу серед студентської молоді, виховання пошани до культури, традицій українського народу.

Під час проведення заходу студентками Шинкаренко В., Євсеєвою Д. та Бут Є. було презентовано цікаві факти та знаменні дати з історії становлення української мови.

Викладач Спічак О.М. до уваги студентів презентувала «Скорботний календар української мови» та екскурс «Від Кирила і Мефодія до Нестора – Літописця».

У виконанні студенток Куцепалової А. та Кумінової Ю. прозвучали поезії «Яка ж багата рідна мова», «Мова – душа народу», «Сад спочиває… Ставок старенький стуманів…»

Оскільки українці – творці найтоншого гумору, студентами Трегуб В. та Шаруділовим П. було інсценізовано гумореску «Кухлик».

З метою підвищення мовної культури та розумовогого інтелекту студентам було запропоновано прослухати і провести аналіз мовних ситуацій з елементами дискусії.

На завершальному етапі заходу студенти переглянули фільм про життя і творчість Анатолія Бахути, опісля прозвучала поезія – заклик у виконанні викладача Спічак О.М. « Не цурайтесь мови, люди!»

Викладач української мови та літератури Спічак О.М.

COMMENTS