15 причин їсти більше помідорів щодня

Томати ефективні в профілактиці гіпертонії та раку, а клітковина й пектинові речовини, які містять томати, покращують процеси травлення.

Результат пошуку зображень за запитом "помідори"Про користь помідорів та норми їх споживання розповідають дієтологині Надія Матчук та Людмила Денисенко, пише газета “Експрес“.

—  Помідори низькокалорійні, у сто грамах цього овоча міститься лише 19 кілокалорій,  —  каже Надія Матчук.  —  Також томати багаті на каротин  (провітамін А), аскорбінову кислоту, вітаміни групи В, калій, фосфор, залізо.  Вони сприяють очищенню судин, тому їх варто їсти людям із серцево-судинними хворобами, тромбофлебітами.

—  Томати також ефективні в профілактиці гіпертонії, ішемічної хвороби серця та інсульту,  —  додає Людмила Денисенко.  —  Вони містять лікопен, потужний антиоксидант, який допомагає організму захиститись від онкохвороб. Добову потребу цієї речовини забезпечує півкілограма червоних помідорів.

Клітковина й пектинові речовини, які містять томати, покращують процеси травлення, посилюють перистальтику кишківника й виділення шлункового соку, а також зв’язують і виводять шкідливі речовини, що потрапляють з їжею або утворюються в результаті порушення травлення. Завдяки яблучній і лимонній кислотам томати викликають апетит, активізують процес травлення, запобігають розмноженню хвороботворної кишкової мікрофлори та паразитів.

І ще одне! Помідори варто їсти при стресах, адже це  —  антидепресант, що  покращує настрій і розслабляє. А про те, що вони сприяють підвищенню потенції, знали ще давні індіанці.

—  Скільки їх можна з’їдати?  

Н. Матчук:

—  Для здорової людини  —  200 грамів на день, найкорисніше  —  у салаті з рослинною олією. Можна додати часник або цибулю. А от поєднувати з огірками не варто.

Л. Денисенко:

—  До речі, завдяки низькокалорійності помідорів та хрому, який міститься в них і сприяє швидшому насиченню, споживаючи томати, можна швидко схуднути.

—  Чи всім корисно їсти помідори у великих кількостях?

Н. Матчук:

—  При захворюваннях нирок помідори слід споживати в дуже обмеженій кількості  —  один-два на день, не більше.

Л. Денисенко:

—  Томати протипоказані при певних алергіях, також їх варто обмежити при жовчокам’яній хворобі та схильності до утворення ниркових каменів.

COMMENTS