А в Новій Каховці культура задніх не пасе!

На колегії Херсонської обласної державної адміністрації, що відбулася 30 листопада, обговорювалося питання щодо стану поточного фінансування та подальші перспективи існування закладів сфери культури на Херсонщині.

На фоні майже загального занепаду (дивись тут), стан справ у Новій Каховці є скоріше виключенням. У всіх семи сільських клубах, що є в населених пунктах Новокаховської міської ради, за останні роки були проведені капітальні та поточні ремонти. Тільки в поточному році було завершено реконструкцію міського палацу культури у Новій Каховці, ремонт будинку культури у Таврійську. Вирішені всі питання з опаленням у зимовий період. Заповнені всі штатні одиниці клубних працівників. Працюють художні самодіяльні колективи з різних творчих напрямів. Клуби є справжніми осередками культури та дозвілля для мешканців  своїх сіл.

В Новій Каховці повністю збережена та справно функціонує бібліотечна система. В 14 бібліотеках, з яких 8 розташовані в селах, працює 45 працівників. В них створені належні умови для відвідувачів та працівників. На наступний рік заплановано проведення ремонту в бібліотеці села Обривка, яка останньою з всіх бібліотек отримає нову якість свого приміщення і сучасні можливості для проведення роботи. В 6 бібліотеках вже є підключення до Інтренету і поступово вирішується питання щодо підключення всіх інших до всесвітньої мережі, що надасть змогу бібліотекарям запроваджувати нові форми та напрями роботи з відвідувачами.

Це стало можливим завдяки постійній увазі, яку приділяє цьому напряму своїй роботи міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко, міський голова Таврійська Микола Різак, Дніпрянський селищний голова Андрій Білий та Райській сільській голова Іван Коваль. Підтримують своїх голів і переважна більшість депутатського корпусу, які розуміють значимість питання культури у житті своїх громад.

Питання про оптимізацію мережі установ культури в громаді Нової Каховки не стоїть. Вирішуються тільки проблеми поліпшення якості їх роботи та функціонування з урахуванням нових виклмиків сучасності.

Віктор Васильєв

COMMENTS