Американські конгресмени представили резолюцію про визнання Голодомору геноцидом

У Палаті представників Конгресу США представлено проект резолюції, приуроченої до 85-х роковин Голодомору-геноциду 1932-33 рр. в Україні. Про це повідомляється на офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook Посольства України в США.

Holodomor memorial at Mass and N. Capitol St.

Меморіал пам’яті жертвам Голодомору у Вашингтоні, Blake Patterson / www.flickr.com

Автори проекту закликають, що “85-ті роковини Голодомору-геноциду 1932-1933 рр. мають слугувати нагадуванням про репресивну радянську політику проти народу України”. Палата представників висловлює найглибші співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, та їхнім родинам, а також закликає до розповсюдження інформації з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії.

Проект резолюції є важливим кроком для зусиль України і заходів Посольства України в США задля визнання Голодомору актом геноциду проти українського народу та його належного міжнародно-правового кваліфікування.

Співавторами документа виступили Співголови Конгресового українського кокусу конгресмени-демократи Сандер Левін (Мічиган) і Марсі Каптур (Огайо) та конгресмени-республіканці Браян Фітцпатрік (Пенсільванія) і Енді Гарріс (Меріленд).

 

Нагадаємо, 25 листопада 2017 року світ вшановуватиме 85-річницю від початку Голодомору в Україні та його жертв. Херсонщина є одним з постраждалих від Голодомору регіонів. Разом з тим це й одна з найменш досліджених областей. Історики ще досліджують справжній масштаб катастрофи на Півдні України.

 

COMMENTS