Анатолій Бахута: Два слова: «Перемога… Мир!…» дали нам право жити далі

День Перемоги! Цей день залишиться для нас завжди затьмареним відгіркоти втрат і осяяний сонцем Перемоги. Його наближували, як могли, люди, котрим було дуже нелегко в ті воєнні літа і яким найважче сьогодні. У довічному боргу наше покоління і перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через горнило битв і дожити до світлого Дня Перемоги.

Тематична  зустріч присвячена Дню Перемоги, Дню пам’яті та примирення з  учасниками війни та трудового фронту відбулась у Літературно-меморіальному музеї Бахути.

Співробітники музею привітали відвідувачів зісвятом торжества справедливості та миру на Землі,  познайомили  з експозицією «Херсонщина в роки Великої Вітчизняної війни»,продемонстрували  уривок з кінострічки «Битва за нашу Україну» (О.Довженко).  Після проведення екскурсії захід продовжили в рекреаційній зоні музею А.Бахути, де  Тетяна Лупашко та Наталія Полякова нагадали про тих, чиє життя забрала війна, висловили глибоку шану та вдячність за безсмертний подвиг Переможців у найжорсткішій війні, якої не знало людство, дітям війни, які на своїх плечах винесли повоєнний тягар та підняли країну з руїн. Вони розповіли про звірячі тортури у концтаборах на прикладі міста смерті Майданек.

Про жінок, які виносили на своїх плечах поранених, збивали ворожі літаки були снайперами, виконували чоловічу роботу в тилу ворога, матерів, сестер, коханих. які чекали і не дочекалися своїх синів, розповіла бібліотекар філії №2 ЦБС Світлана Новосьолова.

Діти війни та діти учасників війни  М.Череміс, А.Португальський, С.Григоренко, О.Логвінова поділились  спогадами своїх батьків про виживання в тяжкі дні фашистської окупації, про грабування, биття та розстріл тих, хто чинив опірнімецьким солдатам.

Ти  в двадцять три війну закінчив.

На Ельбі твій останній постріл

Всю правоту твою засвідчив.

Одкрив шляхи в небесний простір.

Ти в орденах вернувсь додому,

Увесь у шрамах, як у латах.

З мішком похідним скинув втому,

І сонцем виповнилась хата.

А завтра вийшов на роботу,

Бо рук в селі не вистачало.

  • Ну, Земле, зустрічай піхоту –

Гукнув з дороги, мов з причалу.

Тебе зовуть вже ветераном.

Твої сини – орли крилаті.

Ти Землю серцем полум’яним

Урятував для них, солдате!

Місцеві літератори А.Боровик, С.Григоренко, Ю.Яковлєва, Ю,Сурайкін, О.Тараненко читали свої вірші присвячені воєнній тематиці.

Обов’язок нас, нащадків – бути гідними безприкладного життєвого подвигу, всіма своїми справами утверджувати мир, злагоду та суспільну гармонію на українській землі.

 Тетяна Лупашко – директор літературно-меморіального музею А.П. Бахути

COMMENTS