Балчун подав у відставку: всі подробиці

Очільник Укрзалізниці Войцех Балчун подав у відставку у зв’язку з особистими обставинами. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

“З розумінням віднісся до особистих обставин, які змушують залишити посаду керівника УЗ. Хочу висловити вдячність Войцех Балчун за проведену роботу,” – написав пан Гройсман на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

За словами Прем’єра, у зв’язку з відставкою пана Войцеха, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України щойно отримало доручення невідкладно запустити процедуру проведення публічного конкурсу на нового керівника Укрзалізниці.

“Вимоги Уряду до нового керівника Укрзалізниці більш ніж чіткі. Перш за все результати роботи мають відчути всі пасажири, які користуються залізницею . І що не менш важливо – Укрзалізниця має стати одним з локомотивів нашої економіки.

Найголовніше – це орієнтація на результат. Серед головних завдань нового керівника – завершити процес корпоратизації Укрзалізниці та провести реформу корпоративного управління,” – заявив Володимир Гройсман.

Однак прес-секретар Генпрокурора Лариса Сарган стверджує, що пан Балчун фактично самоусунувся на тривалий час, ефективне керівництво не здійснював, через що й постраждали реформи на Укрзалізниці. Пані Сарган вбачає у причинах відставки очільника Укразалізниці лист Генпрокурора до Прем’єра.

“Тиждень тому Генпрокурор Юрій #Луценко надіслав на ім’я прем’єр-міністра В. Гройсмана лист, в якому наголошував на неналежному виконанні правлінням ПАТ “Укрзалізниця” покладених зобов’язань.

І мав на то підстави.

Зокрема, органами прокуратури та іншими правоохоронними органами на сьогодні розслідуються близько 90 кримінальних проваджень за фактами привласнення, розтрати, заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем службовим особами ПАТ “Укрзалізниця”.

Всі ж пам’ятають обшуки в УЗ тільки за ці півроку.

Так от. Статтею 98 Статуту ПАТ “Укрзалізниця” саме на правління ПАТ “Укрзалізниця” покладаються функції контролю за роботою структурних підрозділів та філій.

Нагадаю, що з 20 квітня 2016 року головою правління ПАТ “Укрзалізниця” був призначений Войцех Балчун, польський рокер.

Так от тепер найцікавіше: голова правління тривалий період на робочому місці НЕ ПЕРЕБУВАВ (87 днів зі 145 робочих у 2016р. та 45 зі 103 у 2017 р.). Слідством встановлено, що від виконання своїх безпосередніх обов’язків В.Балчун фактично самоусунувся, ефективне керівництво не здійснював, що негативно позначилося на діяльності товариства та стані законності на залізничному транспорті загалом.

Було багато обіцянок, але мало їх реалізації. Одна з них – прямий потяг Київ-Краків, що мав вже з 1 серпня курсувати до польського міста. І саме цей маршрут анонсувала віце-прем’єр Ivanna Klympush-Tsintsadze

Що не кажіть, а лист Генпрокурора подіяв. Гастролі завершено,” – повідомила пані Сарган на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

 

Нагадаємо, декілька днів тому прикрий випадок у потязі Херсон-Київ стався із знайомими Віце-прем’єр-міністр України із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, про що вона повідомила на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook. Історія набула широкого розголосу.

COMMENTS