Більшість українців вважають українську рідною і хочуть її поширення в усіх сферах життя

Наша мова – не просто найдорожчий культурний скарб нації, це – потужний чинник нашого державотворення і національної безпеки. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомила Народний депутат України Ганна Гопко.

Зокрема, нардеп зазначила: “Саме через те, що колонізаторам, незважаючи на століття заборон і переслідувань, не вдалося знищити нашу мову, стали можливими і наше національне відродження у ХІХ столітті, і українська революція й подальша боротьба за державність у ХХ, і наша модерна культура, і наша національна ідентичність, і сама наша сучасна держава.

Де живе українська мова – там живе Україна.

Російська агресія стала тим трагічним уроком, який допоміг багатьом усвідомити безцінність нашої мови.

За даними соціологів, наведеними в огляді становища української мови за 2017 рік від руху «Простір свободи», 68% наших громадян вважають українську мову рідною, а 61% вважає, що головним змістом державної мовної політики має бути поширення української мови в усіх сферах життя. Це найвищі показники за багато років, які свідчать про суспільний запит на таку державну політику.

Скептики могли переконатися, наскільки позитивно вплинули на культурно-інформаційний простір і закон про українські пісні на радіо, і обмеження імпорту російських пропагандистських книг та серіалів, і підтримка українського кіно.

Врешті-решт, новий освітній закон, як би не атакували його окремі недобросовісні сусіди.”

Але попри зрушення в кількох галузях, українці і досі відчувають на кожному кроці потужний тиск русифікації – від телебачення до сфери послуг, стверджує пані Гопко.

“Тому державна влада повинна нарешті зробити ще один, найважливіший крок – скасувати русифікаторський закон Ківалова-Колесніченка і ухвалити системний закон про державну мову №5670д, внесений 76 народними депутатами і схвалений профільним комітетом.

Закон, який забезпечить нарешті виконання прямої вимоги Конституції про українську мову в усіх сферах суспільного життя.

Президент, парламент і уряд мають зробити нарешті цей крок, який відповідає суспільним очікуванням і потребам часу,” – вважає нардеп.

COMMENTS