Боротьба з торгівлею людьми в Україні

Вчора, 3о липня, весь світ відзначив Всесвітній день протидії торгівлі людьми. У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила цей день Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що саме в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

Боротьба з торгівлею людьми є одним із пріоритетних напрямів діяльності Уряду України у сфері захисту прав людини.

За офіційними даними Міністерства соціальної політики України, за період з 2012 по 25.07.2017 рр. статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, встановлено 398 громадянам (серед яких 392 громадян України та 6 іноземців), з них: 161 громадян – жінки, 197 – чоловіки, 40 – діти (13 хлопчиків, 27 дівчаток). Слід зазначити, що 25 % осіб, яким встановлено такий статус, постраждали від внутрішньої торгівлі людьми (103 особи), 73,8% постраждали від зовнішньої торгівлі людьми (294 особи) та 1%  від змішаної торгівлі людьми (1 особа). За видом експлуатації трудова експлуатація складає 64% (255 постраждалих осіб) від загальної кількості постраждалих, сексуальна експлуатація – 19,64% (78 осіб), залучення до жебракування – 11,34% (45 осіб), змішана експлуатація  – 1,51% (6 осіб), вилучення органів – 2,26% (9 осіб), продаж дитини – 1% (4 особи), сурогатне материнство – 0,25% (1 особа).

У кожному випадку потрапляння громадян України в ситуацію, пов’язану з торгівлею людьми, Міністерство закордонних справ України та закордонні дипломатичні установи у взаємодії з українськими та іноземними компетентними органами вживався комплекс заходів щодо забезпечення належного реагування на факти вчинення злочинів у сфері торгівлі людьми проти наших співвітчизників за кордоном з метою захисту їхніх прав та інтересів, надання наявної інформації для кримінального переслідування винних осіб, забезпечення безпеки постраждалих під час перебування за кордоном та їх безперешкодного повернення в Україну.

Програма з протидії торгівлі людьми Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні з 1998 року працює з метою підтримки зусиль Уряду України та громадського сектору в протидії торгівлі людьми та забезпеченні доступу осіб, які постраждали від торгівлі людьми, до належної допомоги та правосуддя.

З початку прийняття Закону України „Про протидію торгівлі людьми”,  Міністерство соціальної політики як національний координатор у сфері протидії торгівлі людьми постійно проводить інформаційно-просвітницькі акції з протидії торгівлі людьми з метою інформування громадян України про цю проблему.

31 липня Всеукраїнська коаліція громадських організацій з протидії торгівлі людьми спільно з суб’єктами взаємодії, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми, та за підтримки Представництва МОМ в Україні проведе інформаційну акцію  з метою підвищення обізнаності громадян щодо проблеми торгівлі людьми у 12 обласних центрах України.

ЗУПИНИМО ТОРГІВЛЮ ЛЮДЬМИ РАЗОМ!

COMMENTS