Через незговірливість керівництва аеропорту “Бориспіль” Ryanair може скасувати польоти в Україну – Міністр Омелян

Міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив сумну новину: ймовірніше всього, сьогодні буде оголошення про скасування польотів Ryanair в Україну. 

Ryanair

Sean MacEntee / www.flickr.com

Про це Міністр написав на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook. Він також описав деякі подробиці перемовин компанії Ryanair з аеропортом “Бориспіль”, а також передумови, які посприяли негативному ставленню керівництва аеропорту до європеського лоукостера.

“Не буду навіть згадувати, скільки годин тривали переговори аеропорту Бориспіль, міністерства інфраструктури і Раянів. Як спершу Бориспіль ігнорував будь-які пропозиції до обговорення впродовж 2016 року, як в.о. керівника Звонарьов, погодившись з усіма пропозиціями в присутності майбутнього керівника, навідріз відмовився їх затвердити. Так, саме той Звонарьов, який своїм судовим позовом, підтриманим Дніпровським судом, заблокував прозорий конкурс у 2015 році. Як керівництво Борисполя вибігало зі словами: “я мушу зателефонувати керівництву національного перевізника”. Так, безумовно, Ryanair повинен літати з будь-якого приватного чи комунального українського аеропорта, бо аеропорт Бориспіль не державний, а чий? І хто в ньому господарює?” – ставить риторичне запитання пан Омелян.

Міністр обурюється: “Безумовно, керівництву державного аеропорта Міністр не указ. Як і Указ Президента України про здешевлення авіаперевезень і залучення лоу-костів – не указ. Як і незручне становище для Прем’єр-міністра України, коли він у Лондоні запрошує інвесторів, а в державних підприємств і їх патронів своя особлива думка.”

Володимир Омелян виклав свою позицію по пунктах:

“1. Є Указ президента, який чітко визначає завдання для Кабінету Міністрів України: збільшити кількість авіарейсів до аеропортів держав-членів Європейського Союзу, у тому числі із залученням авіаперевізників, що працюють за моделлю “лоу-кост”.

2. Прем’єр-міністр України під час наради, яка планувалася в стилі “МАУ проти Омеляна” і в останній день запросили ширше коло учасників, дав доручення міністерству розробити програму розвитку ринку авіаперевезень, а також аеропортів: “ми повинні придумати механізм розвитку конкуренції на ринку перевезень – щоб не було дискримінації, а наш перевізник був якісним, конкурентним за цінами”, йшлося і про залучення лоу-кост перевізників.

3. Міністерство, керуючись Указом президента та інтересами пасажирів, залучає найбільшого європейського лоу-кост перевізника до України.

Але Бориспіль настільки унікальний аеропорт, #59 в Європі, що замість того, щоб зробити це своєю перемогою, в тому числі й економічною, знаходить пояснення, чому для них Ryanair – загроза, а не вдача.

5. Міністерство знизило аеропортові тарифи і збори для всіх без виключення авіакомпаній. Базова авіакомпанія, яка і до цього ніколи не відчувала по відношенню до себе дискримінаційних умов, так само отримала максимальні знижки. Враховуючи обсяги перевезень, МАУ виграє найбільше. А також, враховуючи той факт, що МАУ винна близько 400 млн грн до державного бюджету, додаткові знижки є взагалі подарунком з неба. А тепер запитання до Борисполя: скільки недоотримує держава через надкомфортні умови для МАУ?!”

Також міністр відповів на закиди керівництва “Бориспіль” про політичний тиск: “Президент, Прем’єр-міністр і міністр, політичні партії виступають за присутність лоу-кост перевізників в Україні, за можливості для українців літати світом дешево. Цього вимагають і наші люди, насправді. Бо безвіз – це великий крок для нашої держави, але його сенс втрачається, якщо подорожі до Європи так і залишатимуться для українців недоступними. То в чому тиск?! І чого в такому випадку більше: “тиску” з боку держави чи відвертого шантажу з боку “аеропорту”?”

 

Додамо, що станом на 16:50 оформити квитки на сайті Ryanair в/з України неможливо. При цьому постраждав і аеропорт “Львів ім. Данила Галицького”, хоча він підписав договір раніше, а перші рейси зі Львова мали розпочатися вже на початку вересня.

COMMENTS