Чи буде субсидія?

Нещодавно міський голова побував на обласній колегії, де дізнався: з 14 млрд. грн. бюджетних коштів, які народні депутати Верховної Ради розподіляли перед канікулами на субсидії, Херсонщині дісталося аж 4 млн.грн. І це при потребі у майже півмільярда гривень. І ніхто не пояснює, чому ж так сталося?

Начальник управляння соцзахисту населення Олена Стоянчук, говорячи про проблеми, пов’язані із відсутністю коштів на субсидії, повідомила: від початку року нарахування по субсидіях склали 96млн.грн., а профінансовано близько 80-ти млн.грн. Державне недофінансування призвело до заборгованості управління перед міськими підприємствами із врахуванням липня у сумі близько 63млн.грн. Зараз спеціалісти управління займаються обчисленням нарахувань по субсидіях та питанням роздачі роздруківок, бо охопити 14 тисяч сімей, які оформили документи, досить проблематично. При цьому за липень вже обчислена літня субсидія 54% населення.

Напружена ситуація із прийомом громадян для оформлення субсидії склалася у Таврійську, де люди займають чергу з четвертої години ранку. Олена Михайлівна пояснила: таврійчани приходять спозаранку, бо не хочуть у літню спеку знаходитися у тісному коридорі приміщення, в якому працюють два спеціалісти, що обслуговують до 100 чоловік у день. Мало того, комунальні структури Таврійська не відгукнулися на прохання управління допомогти розповсюдити субсидіантам роздруківки. Тому бажання кожного бути першим у спекотні дні і скоріше потрапити до спеціалістів та «ніяке» відношення комунальників і призвели до ажіотажу серед населення.

При цьому оформлення субсидій у Дніпрянській селищній та Райській сільській радах триває у робочому порядку. Щодо Нової Каховки, то субсидії нараховані 9 тис. сімей і до розповсюдження роздруківок запросять голів ОСББ та комунальні підприємства, в яких працюють контролери, щоб люди не йшли спеціально в управління за папірцем-роздруківкою.

COMMENTS