Чи з’явиться “мале” виноробство на Херсонщині?

В порядку законодавчої ініціативи група депутатів внесла на розгляд Верховної Ради України проект Закону України  “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин та натуральних медових напоїв”.

Результат пошуку зображень за запитом "виноделие"

Метою законопроекту є створення сприятливого законодавчого поля, яке покликане забезпечити діяльність на ринку нових підприємств з невеликими обсягами виробництва терруарних вин (вин місцевості), плодово-ягідних вин та унікальних медових напоїв з виноматеріалів виключно власного виробництва (не придбаних), отриманих шляхом переробки плодів, ягід, винограду, меду власного виробництва, йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Однак, в останні роки через спад в економіці та надмірну зарегульованість виробництва галузь зазнає істотних втрат. Площі під виноградниками стрімко скорочуються та складають  на сьогодні 41 тисячу гектарів, що у чотири рази менше, порівняно з 1990 роком. А виробництво вин плодово-ягідних та напоїв медових взагалі перейшло в тінь та здійснюється без контролю якості продукції.

Європейський підхід полягає у запровадженні успішного досвіду роботи сімейних виноробень та обов’язковим контролем якості готової продукції, що здійснюється незалежними акредитованими лабораторіями.

Складна процедура отримання ліценції на виробництво в Україні, а саме необхідність проведення атестації, унеможливлює створення унікальних терруарних виноградних (вин місцевості) та легалізацію малих виробників виноробної продукції у сільській місцевості, не дозволяє відродити легальне дрібне виробництво виноробної продукції з власних виноматеріалів.

Такий стан речей вимагає радикального спрощення цих процедур для малих виробництв виноробної продукції з власних виноматеріалів в Україні, що й пропонується цим законом.

Практична реалізація основних положень законопроекту забезпечить сприятливі умови для розвитку галузі терруарного виноробства (вин місцевості), виробництва плодово-ягідних вин та унікальних медових напоїв з виноматеріалів виключно власного виробництва (не придбаних), отриманих шляхом переробки плодів, ягід, винограду, меду власного виробництва. Це дасть можливість малим підприємствам створювати унікальні вина місцевості, організувати нові робочі місця та збільшити надходження до державного та місцевих бюджетів.

Відновлення роботи малого бізнесу у галузі виноробства дозволить зменшити монополізацію та розширити випуск вітчизняної високоякісної конкурентоспроможної продукції, зацікавити сільськогосподарські підприємства у відновленні та розширенні виноградників та насаджень плодово-ягідних культур. Також прийняття цієї законодавчої ініціативи сприятиме розвитку винного туризму в Україні.

COMMENTS