Чого очікувати українцям від цін на продукти в серпні

У серпні ціни на продукти, в тому числі і на свинину, яка помітно подорожчала останнім часом, будуть знижуватися. Винятком залишається тільки молоко, середня ціна якого зросте в межах 3-5%. Такий прогноз дав Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ), повідомляє портал “Рoliteka“.

Пов’язане зображення“Серпень для споживачів стане найбільш сприятливим, оскільки ціни на більшість одиниць споживчого кошика знизяться. Навіть м’ясо, ціна на яке росла з початку року і була такою болючою для споживачів поки стабілізується і ближче до кінця серпня почне поступово знижуватися”, – прокоментував експерт аграрних ринків Євген Дворник.

Можливе зниження цін на свинину буде коливатися в межах 2-5%, так як високий рівень вартості свинини стимулював зростання цін і на суміжних ринках і привів до активізації імпорту, відзначають аналітики.

У липні ціни на овочі та фрукти вже впали в межах 5 – 22% в залежності від продукту. У серпні овочі та яблука продовжувати дешевшати – зниження цін складе 15-20%, що обумовлено збільшенням пропозиції на ринку, відзначають експерти.

Вартість бакалійної продукції не зазнала істотних змін, за винятком гречки, ціна якої знизилася на 5%.

Також після рішення Кабміну в Україні подорожчає алкоголь.

COMMENTS