Чорнобильцям повернуть пільги, – рішення Конституційного суду

Конституційний суд України визнав неконституційним скасування та обмеження пільг постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи та відновив відповідні соціальні гарантії.

Чорнобильцям повернуть пільги, – рішення Конституційного судуПро це повідомляє expres.ua з посиланням на прес-служба суду.

Рішення КСУ скасовує дію норм, які обмежували виплати для пільгових категорій, пов’язаних із Чорнобильською катастрофою.

Як відомо, у грудні 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, яким суттєво скоротила соціальні гарантії і пільги для чорнобильців.

Зазначається, що обмеження чи скасування пільг, компенсацій і гарантій постраждалим унаслідок аварії на ЧАЕС, призвели до звуження їхніх прав, зниження рівня їхнього соціального забезпечення та фактично є відмовою держави від її зобов’язань, передбачених статтею 16 Конституції України.

«Конституційний суд України, виходячи зі змісту статті 16 Основного Закону, зазначає, що обов’язок держави щодо подолання наслідків Чорнобильської катастрофи зумовлює надання особливого статусу громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», – пояснили в установі.

Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим, остаточним та не підлягає оскарженню.

У квітні 2017 року уряд визначив максимальний розмір доплати до пенсії чорнобильцям.

COMMENTS