Дніпрянська ЗОШ: Пам’ять про героїв стукає в наші серця

dscn2079

21 листопада 2016 року у Дніпрянській ЗОШ І-ІІІ ст. пройшли заходи,  приурочені Дню Гідності та Свободи. Усі вони мали одну мету – вшанувати патріотизм і мужність громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року піднялися  на захист демократичних цінностей, прав і свобод  людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору. 

Класним керівником 9 класу Раїсою Фединяк  була проведена загальношкільна лінійка  «У нашій пам’яті вони назавжди залишились!» для учнів 9-11 класів.  Епіграфом до її проведення стали такі слова: «Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе повіки!» Учасники заходу мали можливість перегорнути одну із трагічних сторінок України, яка висвітлює події, які відбулися в мирний час у ХХІ столітті. Вони розширили і поглибили  свої  знання про Революцію Гідності та зрозуміли, що вона не завершилася, а продовжується сьогодні на сході нашої країни. Саме там, українські військовослужбовці щоденно захищають  територіальну цілісність нашої держави та відстоюють  ідеали свободи і демократії, як найвищої цінності сучасного цивілізованого суспільства.

Діти, завдяки переглянутому відеоролику «Небесній Сотні присвячується», поіменно познайомилися із справжніми  Героями України та побачили реальні картини тих подій, які  відбулися три роки тому на Майдані Незалежності у Києві.

Героям Майдану і воїнам-захисникам, які загинули за світле майбутнє України була  присвячена хвилина мовчання. Під час її проведення  всі присутні низько схилили голови перед  пам’яттю Героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, які боролися за честь, правду і гідність  і віддали своє життя за Україну. Вони не надіялися на когось, а почали із себе міняти цей світ із думкою: «Як не я – то хто ж».

Всі вони здавалося були різними… Але – ні! Вони були схожими між собою. Дуже схожими! Схожими серцями, у яких,  наперекір безвір’ю, безнадії та ненависті, що нав’язуються нам духом цього світу, жили віра, надія та любов. Віра – у перемогу добра над злом, правди – над неправдою та кривдою. Надія – на краще майбутнє для своєї країни, своїх дітей. Любов – до України, справжніми синами якої вони були, є і будуть.

Учні школи,  до Дня Гідності та Свободи,  взяли участь у акції «Вогонь пам’яті». Хочеться вірити, що пам’ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на рідній землі.

Крім цього,  вони  також  випустили і стіннівки, які розкривають події, що змінили нашу країну. Ці зміни відбулися не лише у житті країни, але і у свідомості її громадян.

До заходів долучилася і бібліотекар школи Людмила Андрусенко. Вона оформила тематичну виставку «Помаранчева революція та Революція Гідності – шлях до євроінтеграції», а також випустила інформаційний вісник «Україна – територія Гідності і Свободи».

Дуже боляче, що так склалося, але ми свято віримо, що все це закінчиться і після пережитого ми станемо міцнішими і побудуємо справді сильну українську державу.

Такі заходи переконливо доводять, що на нашу землю скоро прийде мир, бо такий народ, як наш – добрий, щирий, відвертий, заслуговує на мир, злагоду та  процвітання.

Як хочеться, щоб тихо ніч пройшла!
Як хочеться, щоб світлий день настав!
Щоб Україна в мирі зажила
І щоб ніхто нікого не вбивав!!!

Так, дійсно, темні часи пройдуть. Буде колоситися хліб. Будуть сміятися діти. Буде жити Україна. Але пам’ять про Героїв повинна залишитися навіки.

Слава Україні! Героям слава!

Раїса Фединяк, заступник директора з виховної роботи Дніпрянської ЗОШ.

COMMENTS