До Одеси прибув есмінець США з ракетами “Томагавк” (фото)

Американський ракетний есмінець USS Porter DDG 78 зайшов сьогодні вранці в Одеський порт. О 10:30 він ошвартувався біля 16-го причалу морського вокзалу.

Про це повідомляє expres.ua з посиланням на “Думську”.

Лоцман піднявся на борт корабля в морі приблизно о 9:15, після чого есмінець під його керівництвом взяв курс на Воронцовський створ. Два буксири дбайливо провели американця до причалу, а потім дуже обережно, сантиметр за сантиметром, кантували махину “Портера” до стінки. У загальній складності ця процедура зайняла близько півгодини.

Відразу кинулося в очі велика кількість дівчат в екіпажі. Вони виконують будь-яку роботу на рівні з чоловіками. З восьми членів команди швартовки, які тягли нелегкий канат, троє виявились жінками.

В момент швартування на морвокзалі чергував патруль з військовослужбовців антидиверсійного загону ВМСУ, які не просто забороняли фотографувати есмінець, але навіть закривали журналістам об’єктиви долонями. Старший наряду сказав, що отримав відповідний наказ.

Корабель візьме участь у щорічних військово-морських навчаннях “Сі Бриз”. Зазначимо, що кілька місяців тому “Портер” виконував бойове завдання в Середземному морі: з його борту проводилися запуски крилатих ракет “Томагавк” по об’єктах сирійської інфраструктури.

Ракетний есмінець USS “Porter” (DDG-78) — 28-й корабель класу “Арлі Берк” (“Arleigh Burke”) ВМС США. Основне озброєння есмінця — 90 ракетних пускових установок, в яких можуть знаходитися зенітні і протичовнові ракети, а також крилаті ракети “Томагавк”. Управління озброєнням корабля здійснює система “Іджіс”. У 2013 році корабель був модернізований, тепер він здатний нести ракети SM-3, які призначені для боротьби з балістичними ракетами і супутниками на навколоземній орбіті.

 

COMMENTS