Добровільна участь в системі державного соцстрахування – гарантія пенсійного забезпечення

В Україні діє принцип пенсійного страхування, відповідно до якого майбутня пенсія залежить від страхового стажу та розміру офіційної заробітної плати, з якої сплачено обов’язкові платежі, – інформує управління Пенсійного фонду у Новій Каховці.

Діючим законодавством передбачена можливість збільшення страхового стажу, необхідного для призначення пенсії, шляхом укладення договорів добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Право на добровільну участь у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні мають:

– члени фермерського господарства, особистого селянського господарства;

– особи, які досягли 16-річного віку, не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями та не належать до кола платників єдиного внеску.

Період навчання не зараховується до страхового стажу, оскільки студент не є застрахованою особою та за нього не сплачують єдиний соціальний внесок. Студенти та аспіранти денної форми навчання мають право на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Для укладення договору про добровільну участь незастрахованій особі необхідно подати до територіального органу Державної фіскальної служби України за місцем проживання:

– відповідну заяву за встановленою формою,

– копію документа, що посвідчує особу,

– копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера

копію трудової книжки (у разі наявності),

– документ, що підтверджує членство у фермерському господарстві (особистому селянському господарстві).

Договір про добровільну участь укладається на термін не менше одного року, при цьому за окремим договором можна здійснити одноразову сплату єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню.

Розмір внеску визначається в Договорі, але сума сплачених внесків за кожний місяць не може бути меншою, ніж мінімальний страховий внесок (22 відсотки від мінімальної заробітної плати, установленої на дату укладання договору).

З 1 січня 2017 року розмір мінімальної заробітної плати складає 3200 грн, розмір мінімального страхового внеску — 704 грн.

Сплата внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в розмірі не менше мінімального страхового внеску забезпечить зарахування страхового стажу та фінансову стабільність при досягненні пенсійного віку в майбутньому.

COMMENTS