«Гірчить Чорнобиль крізь роки…»

Так називався урок-реквієм, проведений у Дніпрянській ЗОШ       26 квітня.  Захід приурочений сумній події – 31 річниці трагедії на Чорнобильській АЕС.

Чорнобильська біда – це біда не тільки України, а і біда всього людства і гіркий урок для нього. Про це говорили на заході віршами і прозою. Згадали також славні імена сержантів і лейтенантів, які першими кинулися у вируюче полум’я – у смертельну радіацію не за наказом, а за законом совісті. Це Володимир Правик, Віктор Кібенок, Володимир Тищура, Микола Титенюк, Микола Ващук, Василь Ігнатенко, Леонід Телятников.

Запалили свічку пам’яті і хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв, що загинули. На уроці-реквіємі зрозуміли, що 31 рік з дня трагедії минає, а людська пам’ять зберігає все до найменших подробиць. Надто вражаючими і болючими були ці подробиці.

Найактивніші учасники заходу – учні 8-Б класу Дніпрянської ЗОШ: Владислав Анацький, Олександр Яницький, Ольга Полторацька, Ольга Ставєр, Лілія Мартинова, Емілія Лавренко, Віталій Серпутько, Катерина Храпанова, Варвара Вишнивецька, Ірина Ступіна, Анастасія Лобенко та учні 11 класу Євгенія Ковальчук, Юлія Ковальова, Олександр Караван, Руслана Будняк.

…Ми – сонця діти –

спроможні зупинити смерть,

спинити віки і дні,

 щоб сонце мирної планети

 у кожнім сходило вікні.

Щоб трави, колоски і віття

 Вогнем не перетліли в прах,

 Щоб грізне ядерне плахіття

Не спалахнуло по світах.

 Щоб наша дума і дорога

 Єднали глибину і вись, –

Вола чорнобильська пересторога:

Людство, зупинись!

Бережімо ж природу, рідну землю, залишаймося ж людьми!

Тетяна Богачук, педагог-організатор Дніпрянської ЗОШ

 

COMMENTS