Говоримо “Ні!” насильству в родині!

Раніше ми були впевнені, що благополучних сімей у нас, в країні, значно більше, ніж сімей алкоголіків, нероб чи просто неосвічених людей з брутальною поведінкою, для яких є звичним насильство щодо жінок та дітей. Ми змалку засвоювали істину про те, що «сміття з дому виносити не можна!».
   Як показує практика, більшість сімейних конфліктів сьогодні переходять кордон і носять форму більш психологічно емоційного насильства. Коли замість обговорення та вирішення ситуації, партнери звинувачують один одного, перекладають обв’язки, і відмовляються конструктивно вести діалог. Також більшість з’ясувань відносин відбувається в алкогольному або наркотичному стані. Через що спілкування переходить у психологічне, фізичне, іноді сексуальне та економічне насильство. Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новокаховської міської ради здійснює соціальну роботу з різними категоріями сімей, дітей та молоді, які опинилися в складних життєвих обставинах.

На базі гуртожитку Приладобудівного технікуму нещодавно відбулась  групова  бесіда зі студентами щодо профілактики правопорушень, попередження асоціальної поведінки, формування позитивного ставлення до навколишнього світу та попередження насильства в сім’ї. Молоді хлопці та дівчата з завзяттям приймали участь в обговоренні даної проблеми.

Ситуація, коли насильство в сім’ях стало майже буденним явищем, завдає великої соціальної та моральної шкоди суспільству. Виховання дітей в умовах насильства призводить не лише до втрати найдорожчого для людини — життя та здоров’я, а ще й програмує нове покоління на здійснення насильства, утвердження аморальних стандартів поведінки в сім’ї, колективі, у суспільстві в цілому.

 

                                                                              Н. Корсакова, в. о. директора Центру

COMMENTS