Херсонець Олександр Шумков 20-й день голодує в російській тюрмі

Український громадський активіст, військовослужбовець Збройних Сил України, що проживав у Херсоні, оголосив про голодування 23 травня на честь дня Героїв України та на підтримку всіх політичних в’язнів.

letmypeoplego.org.ua

Станом на сьогодні Олександр Шумков знаходиться без їжі 20-й день.

Олександр був затриманий 6 вересня 2017 року. 26 вересня, пізно ввечері, на домашню адресу Лариси Шумкової, матері Олександра, надійшов лист від Слідчого комітету ФСБ РФ у Брянській області, де було сказано, що її син Олександр перебуває у брянському СІЗО. У листі зазначалося, що Олександр Шумков затриманий працівниками ФСБ за підозрою в “скоєнні злочину” за ч.2 ст. 282 КК РФ – участь в екстремістських організаціях.

З 17 років Олександр брав активну участь у розбудові громадської організації “Спілка Української Молоді в Україні” на Херсонщині. Займався патріотичним вихованням юнацтва та працював над поширенням української мови на півдні України. З 2008 р. обіймав посаду референта з інформаційної діяльності у Херсонському осередку СУМ в Україні.

Окрім Олександра Шумкова в РФ голодують українці Володимир Балух (86 днів) та Олег Сенцов (30 днів).

Також були повідомлення, що голодування розпочав Станіслав Клих, але поки що остаточно підтвердити цю інформацію не вдалося.

Солідарний з українцями і російський політв’язень Станіслав Зимовець, якого ув’язнили в липні 2017 під час протестів. Він вже 16 днів знаходиться без їжі.

 

COMMENTS