Херсонщина збільшила експорт фруктів та овочів

 

У 2017 році Херсонщина збільшила експорт овочів, фруктів та переробленої продукції, повідомив на особистій сторінці у Фейсбук директор Департаменту агропромислового розвитку Олександр Паливода.

Він також звернув увагу: хоч Херсонщина як і в минулі роки експортує здебільшого сировину – зернові та технічні культури, експорт продукції переробки збільшується. Він навів статистичні дані по об’ємах експорту з Херсонщини по деяких видах продукції за перше півріччя 2017 року, зазначаючи  позитивну динаміку  зростання. Так, збільшився експорт борошна, олії соняшникової, меду, кісточкових та зерняткових плодів, а також збільшився експорт тваринного масла та цибулинних овочів.  Експортує Херсонщина також іншу продукцію переробки – джеми, алкогольні напої, макаронні та кондитерські вироби, молочну продукція, соки, овочеві консерви, сир, спеції та багато іншого.

«Це говорить про те, що наші фермери активно вчаться виробляти продукцію світових стандартів та вчаться торгувати на міжнародних ринках», – зазначив Паливода.
Він нагадав, що довгий час херсонські аграрії були орієнтовані на російський ринок – невимогливий та хаотичний. Реалізуючи продукцію на цьому ринку, агровиробники не спішили модернізовувати та не переоблаштовувати виробництво під світові стандарти і дещо відстали від світових тенденцій. Проте зараз аграрії переорієнтовуються на світові ринки, активно отримують сертифікати якості та безпеки – Global Gap та HACCP (ISO 22000).

«Цей процес звичайно тривалий, вимагає часу та капіталовкладень, але ті організації, які вже мають ці документи, впевнено виходять на світовий ринок з власною сільгосппродукцією», – написав Паливода.

Також він розповів про роботу, яка ведеться облдержадміністрацією в напрямку сприяння виходу наших виробників на світовий ринок. Організовуються семінари, форуми, тренінги, створюються комунікаційні майданчики, де виробники мають змогу отримати інформацію щодо правил та стандартів експортної торгівлі та обмінятись досвідом, область постійно залучає міжнародні програми грантової та технічної допомоги, які надають підтримку аграріям, в тому числі і в отриманні міжнародних сертифікатів.

«Роботи попереду ще дуже багато – необхідно вирішити чимало питань, пов’язаних із логістикою, з формуванням товарних партій, необхідно допомогти нашим виробникам вивчити європейський ринок, щоб зрозуміти його вимоги та асортимент, на який є попит. Багатьом знадобляться кошти для модернізації виробництва та знання для гармонізації власних стандартів з європейськими. Але головне, що ця робота ведеться, і обладміністрація готова надавати всі можливі консультації та рекомендації, щоб херсонська продукція активніше завойовувала європейські та світові ринки. Адже ми маємо достатньо природних ресурсів, щоб нагодувати якісною смачною продукцією не лише Україну, але й багато інших країн», – резюмував Паливода

Херсон city

COMMENTS