Хочете нарешті виспатися? Ці правила допоможуть вам

Сонний стан після 7-8 годин сну свідчить про проблеми. Існують два правила, яких слід дотримуватися, щоб бути бадьорим щоранку, повідомляє сайт «Znaj.ua».

1. Лягати спати до 23.00.

Це одне з головних правил здорового сну. Вчені довели, що наш організм виробляє мелатонін (гормону сну) в період з 22.00 до 00.00, тому в цьому проміжку часу легше заснути.

2. Дотримуватися циклів сну.

Найголовніша таємниця висипання – це цикли сну. Всього існує 5 циклів і тривають вони по 90 хвилин, тобто 7,5 ч. Для того, щоб виспатися, ви повинні пройти всі стадії сну і спати не менше зазначених годин.

Перша стадія сну знаходиться на межі між сном і неспанням. У цьому циклі вас легко розбудити за допомогою шуму або гучних розмов поруч.

Друга стадія настає тоді, коли мозкові хвилі сповільнюються, а рух очей припиняється.

Третя і четверта стадії – глибокий сон, під час якого ми не бачимо сни, а всі процеси в організмі зупиняються.

П’ята стадія (або REM-фаза) потрібна мозку для обробки всієї інформації, яку ви сприймали протягом дня. Саме на цій стадії і потрібно прокидатися.

Нагадаємо, більшості людей для максимальної продуктивності вдень потрібно від 7 до 9 годин нічного сну. Достатня кількість сну – важлива умова хорошого фізичного і психічного здоров’я. Якщо ви добре поспите, то прокинетеся бадьорими і готовими викластися на всі 100.

 

COMMENTS