І знову про безкоштовні ліки…

На позачерговій сесії Новокаховської міськради, яка відбулася 20 квітня, до розгляду депутатів пропонувалося чотири бюджетні питання. Три з них стосувалися збільшення видаткової частини міського бюджету (через надходження міжбюджетних трансфертів) і одне – безпосередньо видатків з міського бюджету.

Керівник фінуправління повідомила: згідно розпорядження голови облдержадміністрації А.Гордєєва від 10 квітня №257 розподілено державну субвенцію, яка передбачена на відшкодування вартості лікарських засобів за програмою “Доступні ліки”. Загальна сума для області складає 13628,4 млн. грн., для Нової Каховки – 977,900 тис. грн. Розпорядником цих коштів є КЗ “Центр первинної медико-санітарної допомоги”. За даними закладу у місті нараховується 21 тисяча хворих на гіпертонію, бронхіальну астму та цукровий діабет, які потребують ліків за цією програмою. Та, на жаль, механізм відшкодування їхньої вартості ще не розроблений. І хоча медики очікують роз’яснень від МОЗу, зміни до міського бюджету треба затвердити.

– Припустимо, депутати підтримають цей розподіл, та чи почнуться після цього якісь конкретні дії? – запитав мер у присутнього в залі головного лікаря ЦМЛ Ігоря Гайдаманчука.

– Конкретики з цього приводу немає. Зараз мова йде про реімбурсацію (компенсацію), проте механізм співфінансування відсутній. Поки що рецепти на ліки ми не виписуємо, – відповів він.

Та це було не єдине питання міського голови, який хотів уточнити, як система відшкодування вартості ліків стосуватиметься конкретного хворого. “Як це буде: я заплатив – мені доплатили, чи держава заплатила, а я доплатив?” – запитував він.

– Держава надає право купити препарат, вартість діючої речовини якого підходить людині. Ця діюча речовина входить до складу різних препаратів, виготовлених різними фірмами – від дешевих до дуже дорогих. Буде відшкодовуватися вартість саме діючої речовини. А людина, яка забажає купити дорогі таблетки, буде доплачувати, – пояснив головний лікар.

Арифметика проста: якщо всі пацієнти з тієї 21 тисячі (цифра – не остаточна) звернуться до лікарів по доступні ліки, то із вищезазначеної суми кожному з них припаде 46,50 грн. на рік.

Краплина із страшного боргу

Крім того, І.Фурсєєва доповіла: згідно розпорядження очільника області від 18 квітня №271 відбувся внутрішній розподіл по області державної субвенції, яка передбачена на соціальний захист населення. Для Нової Каховки виділено додатково 3 млн. 360 тис. грн. на відшкодування комунальникам субсидій, нарахованих громадянам. Кошти спрямують управлінню праці та соцзахисту населення.

– Сьогодні державна заборгованість по субсидіях страшна – 49 млн. грн. По чотири місяці люди не сплачують… Голови ОСББ і житлових кооперативів, не говорячи про комунальні підприємства, просто в жахливій ситуації, – додав міський голова.

– Ці три мільйони проблему не вирішать, – був лаконічним куратор комунального господарства міста, перший заступник мера Леонід Чурсинов.

COMMENTS