Крадуть менше, у «тренді» – шахрайство

Під час 38-ї сесії Новокаховської міської ради, що відбулася 23 листопада, з інформацією про стан злочинності на території міста виступив керівник Новокаховської місцевої прокуратури Олександр Король.

Зокрема, він зазначив, що впродовж першого півріччя кількість злочинів у порівнянні з минулим зменшилася на 0,6% при тому, що в області зросла на 3,6%. Тішить і той факт, що маємо меншу кількість особливо тяжких злочинів. І цей показник суттєвий: 52% (9 випадків проти 19 минулого року).

Проте, на жаль, має місце стрімке зростання злочинів невеликої тяжкості — на 87,2%.

В цілому збільшилась кількість правопорушень проти життя і здоров’я людини (58,1%).

Також у місті зріс рівень рецидивної злочинності (194 випадки, минулого року — 143).

Щодо позитивної динаміки: знизилась кількість злочинів проти власності, як не дивно, поменшало крадіжок, у тому числі квартирних — на 48%, грабежів — на 48,6%, розбоїв — на 66,7%.

Сумно, але факт: прокурор акцентував увагу на різкому сплеску шахрайства — 75,9%. І вагому частку серед цих злочинів складають відомі багатьом «лохотрони», пов’язані з інтернетом: купівля, продаж за оголошеннями тощо.

— Значно покращено стан протидії наркозлочинності — у поточному році викрито на 80,8 відсотки більше злочинів цієї категорії, у тому числі за фактом збуту наркотиків, — констатував Олександр Король.

Одним з пріоритетних напрямків діяльності місцевої прокуратури лишається захист прав і свобод дітей. «Нинішнього року пред’явлено позовні заяви про визнання спадщини на загальну суму 173 тисячі гривень. На даний час судом вже розглянуто та задоволено позов на суму 161 тис. грн. Не лишаємо без уваги стан підліткової злочинності. Завдяки посиленню профілактичних дій у першому півріччі не було зафіксовано злочинів, скоєних неповнолітніми», — підкреслив Олександр Леонідович.

Що стосується звернень громадян, то керівник прокуратури поінформував: за 6 місяців року, що минає, місцева прокуратура розглянула таких 230. З них з питань досудового розслідування вирішено 128, у тому числі 95 — на дії і рішення слідчих національної поліції. Стосовно питань участі у кримінальному провадженні в суді вирішено 7 звернень. На особистому прийомі в прокуратурі за звітний період побувало 146 громадян, 11 з яких — особисто у керівника.

COMMENTS