Купуючи продукти зважайте на спеку…

Попередження медиків щодо зростання інфекційних захворювань не безпідставні в ці спекотну пору, а споживачі телефонують, пишуть здіймають галас, не даремно:

Пов’язане зображення? – В магазині продають яйця-“погремушки” за ціною 0.90грн. Це не свіжа продукція. Гроші повернули і все, яйця лишились на прилавку. До кого достукатись?  

Перевірка свіжості яєць здійснюється спеціальним приладом для просвічування яєць – овоскопом. У свіжого яйця при огляді за допомогою овоскопа вміст не темний, майже прозорий, а жовток менш помітний, ніж у старого. Але в кого при собі не має такого  пристрою, радимо скористатись порадами:

– гарненько потрясіть яйце в руці, якщо відчуваєте, що жовток зміщується з боку в бік, то таке яйце краще викинути;

– опустіть яйце у воду, свіже яйце залишиться на дні, старе – спливе;

– свіжі яйця варені чистяться гірше, ніж старі, а від несвіжих шкаралупа відстає легко;

– покладіть яйце на рівну поверхню на стіл і сильно прокрутіть його, свіже яйце не буде крутитися взагалі, а ось несвіже яйце обертається вільно;

– свіже яйце важче несвіжого, але не всі здатні визначати свіжість яєць по вазі…;

-термін придатності столових яєць – 25 діб;

– не купуйте яйця на вулиці ані з землі, ані з лотків.

Перевірки по дотриманню правил торгівлі в частині терміну та умов зберігання продукції проводить Держпродспоживслужба за письмовою скаргою споживача. Але Ви чомусь не пишете, оскаржуючи все по телефону.

? Придбала в спеціалізованому магазині рибу, а чек мені видати відмовляються. Моя наполегливість змусила продавців виписати чек за підписом директора. Що це за новини? Я ж не на ринку скупляюсь, де у випадку чогось і претензію не пред’явиш, це ж магазин.

Звісно Ви праві, та й на ринку повинні видавати чеки на вимогу покупця, а в магазині тим паче.  Недотримання продавцем чи ігнорування ним правил обслуговування  може стати підставою накладання штрафних санкцій з боку Інспекції і, знов таки, лише за письмовою заявою споживача.

? – Придбала в продмаркеті 200 гр. салату з баклажанів, вдома вирішила скуштувати, а він має неприємний несвіжий запах. Магазин відмовився повернути гроші, мовляв їм не відомо, як я його зберігала до часу куштування. Я купувала його щоб їсти а не зберігати.  

– Термін зберігання салатів занадто малий – йдеться на часи, з урахуванням інгредієнтів приготування страви. На вулиці спека і перевірити через який термін салат потрапив на Ваш стіл, дуже складно. Якщо купуєте салати в магазині нюхайте відразу, майте при собі охолоджувальні судочки і терміново до холодильника, якщо страви на пізніший термін куштування. Порад багато, та самий перевірений – готувати самому з відомих по якості продуктів.

? – Ковбаса, яку я придбала в магазині мала неприємний зеленкуватий відтінок, це я помітила нарізаючи її. В магазині мені повідомили якщо не воняє то свіжа. Як з’ясувалось під час конфлікту, на продукті навіть дата виготовлення відсутня. Продавець обізвала мене як змогла, швирнула на прилавок гроші і все: ні обіцянок, ні пробачень тобі, як у тій пісні.

– М’ясопродукти в обов’язковому вигляді повинні мати дату виготовлення та термін придатності, або відмітку про кінцевий термін вживання. До того ж супроводжуються посвідченнями якості. Не купуйте не марковану продукцію, це випадки роботи недобросовісного виробника.

Начальник інспекції у справах захисту прав споживачів А. Прокопенко

 

COMMENTS