Курортний ажіотаж на Херсонщині почався у квітні

Курортний ажіотаж на Херсонщині відтепер починається ще навесні, повідомляє кореспондент Голосу України Сергій Яновський.

Пов’язане зображення

Після того, як здравниці на азовському і чорноморському узбережжі краю в минулому році вщерть заповнили півтора мільйона відпочивальників, і орендувати номер або будиночок «з коліс» виявилося практично неможливо, бронювати місця стали заздалегідь. І якщо на більш прохолодний червень у тому ж таки популярному Приазов’ї зараз ще можна щось зарезервувати, то на липень майже все продано – номерів залишилося буквально одиниці. Розбалувані шаленим попитом власники здравниць тепер ще й «харчами перебирають», висуваючи якісь окремі умови споживачам.

– Об’їхали десять пансіонатів на Арабатській стрілці, щоб укласти договір про оздоровлення наших педагогів і медиків. Ціни на номери вже зараз «захмарні» – від п’ятисот до двох тисяч гривень на добу, залежно від комфортності і харчування. Але найгірше, що ніхто не хоче укладати договори про безготівковий розрахунок-всі хочуть тільки готівку, – ділиться враженнями від «розвідувальної поїздки» Арабаткою голова Велікокопанської об’єднаної територіальної громади Олешківського району Херсонщини Валентина Костенко.

Дещо інша ситуація на чорноморському узбережжі Херсонщини – в Голопристанському та Скадовському районах. Тут ціни також зростають, але більш повільними темпами. І місць в пансіонатах і пляжних готелях ще досить, оскільки далеко не всі здравниці навіть почали їх бронювання.

– У нашому готелі бронювання номерів стартувало близько двох тижнів тому. І ми були одними з перших в районі. Більше половини оздоровниць до нього ще не готові – там навіть телефони не відповідають, -зазначає адміністратор пляжного готелю Скадовська Наталія Акулович. – Що стосується ціни, то на червень припало її підвищити на десять відсотків. І тепер вартість номера залежно від кількості місць, становить від 470 до 850 гривень на добу. На липневий пік сезону поки розцінки не переглядали, оскільки вони і так вище, ніж в червні – 650-1100 гривень на добу.

Натомість що в Скадовську, що в Генічеську, комунальники літа не чекають – завозять свіжий пісок і чепурять пляжі, вивозять сміття, висаджують декоративні дерева, влаштовують клумби. Воно й зрозуміло: коли прийде літо, і на узбережжя ринуть натовпи курортників, часу на «велике прибирання» вже не залишиться.

COMMENTS