Масовий профорієнтаційний захід «Я у світі професій»

Фахівці Новокаховського міського центру зайнятості провели для учнів 8-9 класів навчально – виховного комплексу «Дошкільний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №2» та Техніко-економічного ліцею масовий профорієнтаційний захід «Я у світі професій». 

Метою проведення було формування стійкої мотивації до правильного вибору майбутньої професії та виховання у дітей поваги до робітничих професій, а також професій, які користуються попитом на ринку праці.

На захід були запрошені представники навчальних закладів Новокаховського приладобудівного технікуму, керівник підрозділу з працевлаштування випускників, Сурхаєва Марина Олександрівна, старший майстер та методист професійно-технічного училища №14 Кармановська Тетяна Миколаївна і Мединська Наталія Леонідівна, відповідальний секретар приймальної комісії Новокаховського гуманітарного університету «Україна» (м. Київ) Щедріна Марина Анатоліївна. Крім цього в заході взяв участь представник роботодавця АТ «Бериславський машинобудівний завод».

Відкрив захід психолог навчально – виховного комплексу «Дошкільний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №2». Вона розповіла про правила вибору професії, вимоги професій до людини, основні професійно важливі якості, які впливають на вибір професії. Ознайомила учнів з результатами діагностичної роботи з визначення професійного напрямку діяльності, проведеної з ними в школі та надала користі поради.

Фахівець з профорієнтації Гладченко Ольга Миколаївна ознайомила присутніх зі станом ринку праці міста, із затребуваними професіями на ринку праці, із вимогами роботодавця до претендента на вакантну посаду та можливістю правильного професійного вибору з метою подальшої реалізації себе як професіонала в обраній галузі працевлаштування.

Представники навчальних закладів надали детальну інформацію про освітні послуги своїх навчальних закладів, про навчальний заклад та його керівництво, стратегію і динаміку розвитку, організаційну структуру, навчальний процес, розклади роботи відділень та кафедр тощо.

Світлана Вікторівна з АТ «Бериславський машинобудівний завод», цікаво та змістовно розповіла про історію заводу, виробничий процес, про професії та спеціальності, за якими працюють на заводі та про можливість проходження професійного навчання за рахунок підприємства з подальшим працевлаштування на заводі. Ознайомила з вимогами роботодавця до студента – випускника.

Профорієнтаційний захід з учнями проводився в інтерактивній формі з використанням слайдів, діаграм, відео презентацій, відеофільмів про професії та навчальні заклади Херсонської області.

Усі учасники заходу отримали вичерпні відповіді на свої запитання та великі позитивні враження від побаченого. Кожен із учнів вже замислився над своїм професійним майбутнім та отриманою інформацією від гостей заходу.

COMMENTS