Медреформа: що зміниться для мешканців сіл?

Верховна Рада ухвалила законопроект, який дає старт медичній реформі. Уряд привітав це рішення, хоча відомо, що його просування мало величезний супротив. «Гроші ходять зв пацієнтом» – таке гасло медичної реформи, навколо якого вже з’явилось чимало критики. Законопроект набуде чинності після підписання президентом. Як медреформа змінить життя селян, в ефірі Радіо Свобода розповіла Ольга Стефанишина, виконуючий директор благодійного фонду «Пацієнти України».

«Розмір фінансування, яке буде виділятись з держбюджету на медичне обслуговування одного пацієнта, однаковий на всій території країни. Проте життя в сільській місцевості дешевше, ніж у місті, а отже, за умови обслуговування однакової кількості пацієнтів, сільський лікар матиме краще матеріальне становище, ніж міський. Окрім того, на відміну від лікаря в місті, сільський фактично не матиме конкурентів», – пояснюють в МОЗ.

Є законопроект про сільську медицину, який передбачає побудову нових амбулаторій в селищній місцевості. Його парламент ухвалив у першому читанні. Буде виділено 4 мільярди гривень уже цього року для того, щоб піднімати медицину на селі, зазначає президент України Петро Порошенко.

«Є проблеми з сільською медициною у всіх країнах, особливо у віддалених місцях. В розвинених країнах для цього існує телемедицина», – зазначає Стефанишина

COMMENTS