Міський архів звітує

За січень-жовтень 2017 року архівним відділом Нової Каховки  прийнято на зберігання документи постійного терміну зберігання – 163 од. зб. відділу культури і туризму Новокаховської міської ради та 33 од.зб. особового походження. 

Надійшли 2 нові фонди № 79 документів особового походження Заслуженого лікаря України, головного лікаря санепідемстанції Тихонової З. (1925-2003 рр.) та № 80 «Колекція документів про учасників Революції Гідності, Антитерористичної операції на сході України та волонтерського руху».

В архіві міста зберігається 67 фондів документів НАФ, в яких міститься 13834 од. зб. управлінської документації та особового походження, 359 од.зб. фотодокументів, 200 фондів документів з особового складу, в яких міститься 17055 од. зб.

За цей час  проведено 16 перевірок організації архівної справи та діловодства на підприємствах та організаціях міста

Архівним відділом надана методична і практична допомога та на засіданнях експертної комісії розглянуто та схвалено описи справ 39 установам, документи яких упорядковано та сформовано у  2412 справ.

Надана практична допомога установам у розробленні та вдосконаленні 32 номенклатур справ, 24 інструкцій з діловодства, 30 положень про архівні підрозділи, 30 положень про ЕК.

Проведено 6 семінарів з відповідальними за архів та діловодство установ міста з питань впровадження в практику роботи Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях.

Працівники провели  обстеження юридичних осіб з метою включення їх в список №1, №2 та №3: Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 8 з поглибленим вивченням англійської мови Новокаховської міської ради Херсонської області,  товариство з обмеженою відповідальністю «Завод крупних електричних машин», дочірнє підприємство «Таврія».

Архівний відділ також  підготував  ініціативне інформування в заклади освіти до 65-річчя Нової Каховки,  4 виставки документів: «Новій Каховці – 65», до Дня Перемоги у Другій світовій війні, до Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України, до Дня фізкультури  і спорту «Спортивна гордість міста».

Як вже знають наші читачі, працівники відділу систематично надають  інформацію про роботу архіву на офіційному сайті міста і видання nk-online.tv. З метою популяризації архівної справи працівники проводить  екскурсії по архіву для учнів.

Станом на 1 листопада 2017 року підготовлено та надано 1426 довідок соціально-правового та тематичного характеру.

Відповідно до бюджетного запиту з місцевої скарбниці  на 2017 рік для забезпечення збереженості архівних документів, рішенням сесії Новокаховської міської ради виділено кошти на оплату послуг з охорони будівлі архівного відділу у сумі 150 075 грн., на обслуговування та спостереження автоматичної пожежної сигналізації у сумі 5 040 грн., на страхування будівлі у сумі 3 695 грн.

Архівний відділ  має право надавати платні послуги:  готувати майнові довідки та упорядковувати документи установ. Бюджетним організаціям міста кошти на проведення робіт з упорядкування документів не виділяються. Така ж ситуація і в приватних організаціях. Прийом документів Національного архівного фонду проводиться безкоштовно.

За звітний період за майновими довідками звернулося 20 громадян. Вартість платних послуг за надання довідок склала 2592,25 грн. Проведено упорядкування документів архівним відділом на договірних засадах установ та організацій. Вартість платних послуг за упорядкування документів архівним відділом склала 19747.80 грн. Кошти надійшли на спецрахунок та направлені на переатестацію вогнегасників, придбання господарських та канцтоварів, оплату відряджень, оплату обслуговування, ремонту, заправки оргтехніки та інше, так як із міського бюджету кошти на ці потреби не виділяються.

 За рахунок коштів місцевого бюджету проведено повірку тепло лічильника, оплачено навчання працівників архівного відділу з питань охорони праці, пожежної безпеки, технічної експлуатації теплових установок і мереж. Відповідно до Програми розвитку архівної справи у місті Нова Каховка на 2017-2021 роки за рахунок коштів місцевого бюджету проведено капітальний ремонт внутрішніх мереж водопроводу та каналізації архівного відділу на суму 19 556, 54 грн.

 Програма розвитку архівної справи в частині проведення робіт по реконструкції будівлі, яка розпочалася у 2006 році,  не завершена через відсутність фінансування. Невиконаною лишається  значна частина робіт, передбачених проектом реконструкції: заміна вікон, встановлення системи автоматичного пожежогасіння, системи вентиляції, електричних мереж, внутрішнє та зовнішнє оздоблення та інше.

COMMENTS