МОЗ: Гепатит С – більше не вирок

Усі пацієнти з гепатитом С, які стоять у черзі на лікування, отримають високоякісні та сучасні ліки безоплатно починаючи вже з цього року. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомила очільниця МОЗ Уляна Супрун.

“Завдяки міжнародним організаціям МОЗ України закуповуватиме інноваційний курс лікування від гепатиту С – ліки, які визнані країнами світу як якісні та безпечні. Їхня ефективність у лікуванні гепатиту С сягає понад 90%!

Вартість курсу лікування, який МОЗ буде закуповувати за кошти платників податків, – 89 доларів. Пацієнти його отримуватимуть безоплатно. Триватиме він для пацієнтів 12 тижнів.

Раніше це було в рази дорожче для держави, тому менше людей отримували лікування безоплатно. Воно тривало довше (від 24 або 48 тижнів) та давало менше ймовірностей одужати (у середньому ефективність такої терапії сягала 50%).

Така велика різниця виходить тому, що раніше для лікування хронічного гепатиту С застосовували інтерферонову терапію (комбінація пегільованого інтерферону і рибавірину). Ми переходимо на сучасні рекомендації, які передбачають застосування безінтерферонового курсу, який складає 12 тижнів з дуже великими шансами на одужання,” – зазначила пані Супрун.

Вона також повідомила, що 2018 року лікування за державні кошти отримають близько 6 тисяч пацієнтів. Це ті люди які потребують першочергового лікування.

Очільниця МОЗ наголосила: “Додатково ми маємо змогу пролікувати ще 2 373 пацієнтів, які знаходяться у черзі на лікування цього року.

Курс лікування в аптеках також коштуватиме дешевше.

Ми плануємо повністю переглянути план закупівель наступного року та закуповувати лише ці інноваційні ліки від гепатиту С за кошти державного бюджету.

Спланованими ефективними реальними діями ми зможемо подолати епідемію гепатиту С в Україні!”

COMMENTS