Життя людини непередбачуване, загадати як складеться воно неможливо. При правильному виборі життєвого шляху замислюються не тільки ті, хто тільки-тільки починає самостійні кроки, а й ті що здолали вже досить значний її відрізок. Безумовно у кожної людини є плани, мрії, майбутнє бачиться яскравим та безпечним.  Але буває так, що людина сходить з  правильного шляху: або внаслідок протиправної поведінки, або   просто випадку…

Коли людина  перебувала   в місцях позбавлення волі її життя ділиться на “до” і “після”. Для нашого упередженого суспільства мало переосмислення минулих гріхів, мало бажання стати законослухняним: необхідні ще й неабияке терпіння, впертість, сила волі аби отримати підтримку сім’ї, і розуміння зі сторони соціуму.

Міський центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді ініціює засідання спостережної комісії яка функціонує при виконавчому комітеті Новокаховської міської ради.

Основним завданням спостережної комісії є організація та здійснення громадського контролю за дотримання прав, основних свобод і законних інтересів, засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання.

Протягом 2017 року було 11 засідань з приводу розгляду питань стосовно осіб, які повернулися з місць позбавлення волі та осіб, які засуджені до альтернативних видів покарань. Кожен  отримав інформаційну, юридичну, психологічну та конкретну для кожного окремого випадку допомогу, спрямовану на соціальну адаптацію.

Небайдуже ставлення оточуючих до людини, яка визнала свої помилки та сповна сплатила борг за скоєне, дає змогу безболісно адаптуватися до вільного життя і не втрачати віру в майбутнє.

Наталя Корсакова, директор центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді