На Херсонщині мають з’явитися 2,5 тисячі робочих місць

7 листопада голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв разом із своїми заступниками Дмитром Бутрієм та Євгеном Рищуком зустрівся з потенційними інвесторами, представниками компанії Delphi, та заступником генерального директора з розвитку ДК «Укроборонпром» Артуром Херувімовим.

На Херсонщині мають з’явитися 2,5 тисячі робочих місць

Також присутніми були голова обласного управління освіти, науки та молоді Євген Криницький, директор ДП «Судмаш» Олег Балабанцев.

Головні питання, які обговорювалися на зустрічі: інвестиційний клімат м.Херсона, основні напрями промисловості, зайнятість населення, можливість залучення робітничого, інженерного та управлінського персоналу до роботи у спільному проекті. Адже проект, який хочуть реалізувати на Херсонщині, передбачає виготовлення на виробничих потужностях українського підприємства електрокабельної продукції з давальницької сировини для європейського ринку із залученням інвестицій компанії Delphi для організації виробництва. Проект реалізовуватиметься поетапно. Спочатку передбачається залучити 500 працівників, планова чисельність робітників на складальній ділянці – 2000 осіб.

«Наша компанія завжди шукає шляхи розширення. Ми шукаємо країни, які можуть забезпечити нас кваліфікованими робочими кадрами. Також для нас дуже важливо, щоб країна мала гарне логістичне сполучення з Центральною Європою, і дуже приємно, що Україна має такий потенціал», – розповів операційний керівник компанії «Delphi», регіональний директор проекту Луїш Фігуеіредо.

Наразі іноземний інвестор вивчає запропоновані Концерном наявні виробничі потужності, логістичне розташування заводів, кадровий потенціал міст і областей та інші істотні умови, що можуть позначитись на інвестиційній привабливості, з метою визначення підприємства, на базі якого буде втілено новий спільний проект.   На Херсонщині таким об’єктом може стати херсонський «Судмаш».

«Ми пропонуємо інвестору ДП «Судмаш», яке зараз знаходиться в стадії реанімації. Всі площі, які має підприємство, не задіяні в перспективі його подальшого розвитку. Тому є можливість залишити частину підприємства під профільну роботу ДП «Судмаш», а частину – надати під співпрацю з компанією «Delphi», – зазначив очільник області Андрій Гордєєв.

Також він додав, що від сьогоднішньої зустрічі залежать перспективи розвитку області, її конкурентоспроможність: «Ми зробимо все можливе для того, щоб показати інвестору, що йому буде комфортно працювати на Херсонщині».

Компанія «Delphi» з Концерном співпрацює близько 10 років, і за цей час було реалізовано чимало успішних проектів в Україні. Приміром, у Вінниці інвестиційний проект запустили протягом шести місяців. Такі ж темпи прогнозують і для Херсонщини.

«Концерн «Укроборонпром» максимально сприяв і сприяє тому, щоб зарубіжний інвестор відчував себе захищено в Україні. Проектами у Вінниці та Івано-Франківську ми  це показали, і тим самим повернули довіру. На Херсонщині це буде вже третій дуже цікавий та перспективний проект. Це більше 2,5 тисяч робочих місць, 10 млн. євро інвестицій та податки від підприємства, які підуть на розвиток Херсонщини. На сьогодні планується реконструкція заводу «Судмаш». Я сподіваюся, що проект стартує вже в наступному році і ми почнемо приймати перших людей на роботу», – розповів заступник генерального директора з розвитку ДК «Укроборонпром» Артур Херувімов.

Довіка: Компанія Delphi Automotive PLC є одним з найбільших виробників автомобільних комплектуючих та розробник інноваційних технологій в автомобільній галузі у світі.  Виробничі потужності компанії розташовані в 44 країнах світу, зокрема в Європі – 26 заводів. Основними кінцевими користувачами продукції компанії є автомобільні концерни Volkswagen AG,  Daimler AG, корпорація Renault Group та інші.

Джерело: сайт Херсонської ОДА, автор  Гуськова Елеонора

COMMENTS