На Херсонщині відзначили День кримськотатарського прапору

26 червня кримські татари відзначили день національного прапору. Датою святкування був обраний перший день другого Курултаю кримськотатарського народу, що відбувся 26-27 червня в Сімферополі в 1991 році. У цей день посольства України по всьому світу поруч з українським прапором вивісили національний прапор кримських татар.

Святкування Дня кримськотатарського прапору відбулося в багатьох містах України. На Херсонщині у Генічеському районі провели низку заходів з нагоди відзначення знаменної дати. Зокрема, відбувся автопробіг за маршрутом Генічеськ –  Партизани – Новоолексіївка та акція «Два прапора – єдина країна», в ході яких їх учасники розгорнули державний та кримськотатарський прапори. Про це, зокрема, повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

Протягом дня в Генічеську пройшла виставка народної творчості кримських татар та конкурс малюнків дітей шкільних таборів і дошкільних навчальних закладів району.

Святкування завершилося проведенням урочистої іфтари (вечері) в мечеті селища Новоолексіївка та патріотичним концертом «Байрак’ куню» («День прапора»).

 

За інформацією регіонального меджлісу кримських татар, на даний час в Херсонській області проживає біля 10 тис. кримськотатарського населення. Більшість татар і кримських татар оселяються переважно у Генічеському та частково у Новотроїцькому районах.

Тому Херсонською ОДА, підтримуючи кримських татар, активно проводиться робота, спрямована на відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою, їх облаштування і створення умов для задоволення соціальних, культурних та освітніх потреб в області.

COMMENTS