На шляху до НАТО: в чому особливість гвинтівки M16 – WAC-47, яку виготовлятиме “Укроборонпром”

Штурмова гвинтівка M16, яка буде вироблятися в Україні на підприємствах ДК “Укроборонпром” у кооперації з американською компанією Aeroscraft, є надсучасною зброєю, яка поєднала у собі багаторічний досвід виробництва та використання у бойових умовах. Про це повідомляє прес-служба підприємства.

Нова штурмова гвинтівка має стати справжньою стрілецькою системою у відповідності до стандартів, прийнятих в арміях НАТО. Її виготовлення в Україні означає реальний крок нашої країни та української армії до євроатлантичних структур.

Buddy Rushes

Marines / www.flickr.com

Підприємства “Укроборонпорму” озброюють українську армію сучасними безпілотниками, системами спостереження, новою бронетехнікою, високоточним ракетним та іншим озброєнням. Одночасно з цим проводячи модернізації та ремонт вже існуючої техніки, що дозволяє підвищувати боєздатність наших захисників.

Прес-служба ДК “Укроборонпром” підготувала спеціальний матеріал, який детально розповість про WAC-47, що буде виготовлятися в Україні завдяки підписаному Меморандуму про співпрацю між ДП “Укроборонсервіс”, який входить до складу Концерну, та американської компанії Aeroscraft.

Інтеграція до Альянсу

Перед Україною стоїть глобальна задача переходу до стандартів НАТО на противагу пострадянським рішенням, які з‘явились, як тимчасова вимушена міра. Кожна країна, яка виривалась з орбіти Росії, проходила чи проходить зараз цей складний етап, який займає багато років і вимагає великих зусиль. В умовах агресії Кремля, перед Україною зараз стоять ті ж самі задачі і вирішувати їх необхідно у стислі терміни та за умов, які далекі від ідеальних.

Вже зараз українські бійці беруть участь у спільних з НАТО навчаннях, існує спільна з Литвою та Польщею бригада, запропоновано створення аналогічного підрозділу з іншими країнами НАТО – Румунією та Болгарією. Врешті-решт, Україна на постійній основі проводить сумісні миротворчі операції.

І у кожному з цих випадків одною з проблем є вирішення питання логістики. Наприклад у Литовсько-Польсько-Українській бригаді польські бійці використовують штурмову гвинтівку Beryl, калібром 5,56×45, у той час, коли українські бійці – автомат АКМ або АКМС калібром 7,62х39.

Модульний підхід

Штурмова гвинтівка M16, яка після багатьох модифікацій перетворилась у надійний та точний інструмент військових, стоїть на озброєнні десятків країн світу.

Головною особливістю M16 є модульність конструкції, яка дозволяє створити на її базі різноманітні версії, які якнайкраще відповідають потребам бійців. Це дозволяє змінювати калібри, збільшувати або навпаки – зменшувати довжину ствола, міняти цілі частини зброї від прикладу та рукояток до механізму газовідведення та ударно-спускової групи.

Завдяки такій системі M16 може бути компактною зброєю з невеликими габаритами, які якнайкраще підходять для дій у приміщеннях, або навпаки – гвинтівкою піхотних снайперів, яка оснащена більш довгим стволом та оптичним прицілом.

Одним з варіантів M16 є М4, яка є коротшою версією M16А2. Саме цю штурмову гвинтівку Командування спеціальних операцій США визначило, як зброю яка є єдиною для всіх американських сил спеціальних операцій.

І це рішення було прийнято керівництвом самої передової армії у світі, яка має найбільший оборонний бюджет, без огляду на думки самоназваних “військових експертів”.

ukroboronprom.com.ua

Професійна армія вимагає зброї для професіоналів, яка здатна повністю реалізувати весь потенціал бійця на полі бою. Завдяки застосуванню кріплень типу RIS, за лічені хвилини сучасні варіанти штурмової гвинтівки M16 можливо оснастити коліматорним або оптичним прицілом, приладом нічного бачення або тепловізором, підствольним  гранатометом, системою лазерного покажчика цілі, не говорячи вже про тактичні рукоятки або ліхтарі.

COMMENTS