Нещасні випадки на виробництві у Новій Каховці. Аналіз, причини, поради експертів

Минулого року до Новокаховського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Херсонській області надійшло 8 повідомлень про нещасні випадки.

За результатами розслідування визнано 5 нещасних випадків, що пов’язані з виробництвом, та 3  випадки смерті на виробництві.

Нещасні випадки, пов’язані з виробництвом, минулого року  зареєстровані у ТОВ «Завод крупних електричних машин», громадська організація «Організація ветеранів м. Таврійськ», ПРАТ «Новокаховський комбінат хлібопродуктів», КП «Міський водоканал», та виконком Новокаховської міської ради.

Кожен нещасний випадок був розслідуваний  комісіями: встановлені обставини та причини.

Аналіз свідчить про те, що 4 нещасних випадки трапилися  внаслідок невиконання вимог інструкцій з охорони праці, посадових обов’язків та один  – травмування внаслідок протиправних дій інших осіб.

Розподіл нещасних випадків становить:

За причинами:

  • Організаційні  – 3  ( 60 %),
  • Технічні    –   0  ( 0   %),
  • Психофізіологічні –   2  (40 %).

Коротко про нещасні випадки у 2017 році:

27 січня 2017 року слюсар-ремонтник ТОВ «Завод крупних електричних машин» при зачиненні двостулкових металевих воріт утримував ліве полотно воріт за отвір відкритої калитки правою рукою з середини приміщення, а другий слюсар зачиняв ворота з зовні. При зачиненні воріт калитка, що обладнана пружиною, також закрилася, внаслідок чого кисть правої руки працівника була придавлена калиткою до полотна воріт. Причина – невиконання вимог інструкції з охорони праці та посадових обов’язків.

11 травня близько 8.15 години бухгалтер громадської організації «Організація ветеранів міста Таврійська» прийшла на робоче місце, відкрила вхідні двері будівлі ключем та зайшла в коридор будівлі. У цей час на неї напав невідомий, який знаходився всередині приміщення, схватив ії за руки та штовхнув до стіни приміщення. Від удару об стіну вона втратила свідомість та упала на підлогу. Причина – травмування внаслідок протиправних дій інших осіб.

3 липня  апаратник оброблення зерна ПРАТ «Новокаховський комбінат хлібопродуктів» виліз по металоконструкціям зерносушарки на висоту близько 2 м, щоб візуально пересвідчитись, що зерно сходить без перешкод. Ліва рука, якою працівник тримався за металоконструкцію, зіскочила і він мимовільно схопився правою  за раму випускного столу, рухомим механізмом якого були затиснуті 2-5 пальці правої кисті. За медичним висновком потерпілий знаходився в алкогольному сп’янінні, наявність етилового алкоголю в крові склала 1,28 проміле.

Причини: алкогольне сп’яніння, невиконання вимог інструкції з охорони праці, невиконання посадових обов’язків.

 26 липня  контролер КП «Міський водоканал», переходячи дорогу по нерегульованому пішохідному переходу, була збита легковим автомобілем та отримала черепно-мозкову травму. Причина – порушення Правил дорожнього руху

8 вересня  працівник виконкому на  порозі будівлі оступилася та впала, отримавши перелом лівого стегна. Причина – особиста необережність потерпілої.

Випадки смерті трапилися у гаражному кооперативі «Мотор», комунальному підприємстві «Новокаховське житлово-експлуатаційне управління», приватному підприємстві «Арм-Агро» внаслідок незадовільного стану здоров’я постраждалих.

Ще раз звертаємо увагу роботодавців на якість проведення навчання працівників з питань охорони праці та проведення  обов’язкових медичних оглядів.

В. А. Овчінкін, страховий експерт з охорони праці     

COMMENTS