Глава НКРЗІ Олександр Животовський в ефірі “112 Україна”
112.ua

“Ми всі були свідками того, як в Україні готувалося 3G, готували 10 років. Тут важливий консенсус між усіма гілками влади, між оператором, між галуззю, бо радіочастотний ресурс вже проліцензований і без згоди з оператором просто не можна нічого зробити і навіть якщо можна було б зробити, то виникає питання, наші діючі мобільні оператори зараз обслуговують всі 50 або 60 діючих абонентів мобільного зв’язку нашої країни, тому не враховувати їх позицію просто неможливо. Я вважаю, що та ситуація, яка склалася, вона швидко вирішиться, тому що у нас є підтримка президента, Кабміну і області, і будь-яке запитання такого консенсусу можна вирішити”, – заявив Животковський.

Він також зазначив, що НКРЗІ чекає наступного рішення Кабміну в рамках плану по впровадженню 4G, що дозволить вчасно провести конкурс. І підкреслив, що проведення таких конкурсів має бути “кришталево чистим”, і в інтересах всіх сторін зняти спірні питання.

У Раді в свою чергу запевнили, що завтра в 11:00 відбудуться слухання на тему тендерів 4G, куди запросили всі зацікавлені сторони.

“Звичайно, ми підтримуємо, як профільний комітет (ініціативу з підготовки тендерів, – ред.) ми повинні захищати ринок і співпрацювати з регулятором і виконувати основну функцію парламенту – парламентський контроль над іншими органами. Ми відреагували дуже швидко і вже завтра в 11 відбудуться слухання на цю тему, куди ми запросили всі зацікавлені сторони”, – сказав голова комітету ВР з питань інформатизації та зв’язку Олександр Данченко.