Нова Каховка: Героїв країна – моя Україна (фоторепортаж)

Під такою назвою 12 жовтня в Новій Каховці біля скульптурної композиції, присвяченої захисникам України відбувся мітинг до Дня захисника України та Дня Українського козацтва.

Перед присутніми виступили міський голова Володимир Коваленко, секретар Новокаховської єпархії протоієрей Миколай.

У переддень великого християнського свята Покрови Пресвятої Богородиці покровительки та заступниці Українського козацтва велика та славна козацька спільното прийняла до своїх лав молоде поповнення.

Козачат ЗОШ №5 посвятили в джури. Пам’ятні відзнаки та подарунки від Благодійного фонду «Нова Каховка» юним козакам-джурам вручив міський голова Володимир Коваленко.

Цього дня згадували захисників рідної землі у роки Другої світової війни. Новокаховчан привітав полковник у відставці, учасник звільнення України від нацистів, 93 річний Миненко Степан Тимофійович.

Від учасників бойових дій в Афганістані виступив доброволець, який воював в зоні АТО, козак Українського козацтва Леонід Кондрацький.

Голова громадської організації воїнів АТО «Біла стріла» Дмитро Марков звернувся до молоді з побажаннями любити України, не полишати країну, захищати її.

Міський голова Володимир Коваленко та військовий комісар Новокаховського військового комісаріату підполковник Дмитро Самойлов вручили нагороди учасникам АТО.

Указом Президента України від 17 лютого 2016 року №53/2016 відзнакою «За участь в антитерористичній операції» нагороджено:
1. Лейтенант Волченко Ярослав Вадимович
2. Майор Дєдусь Іван Володимирович
3. Старший солдат Ковальський Владислав Сергійович
4. Капітан Лемешев Іван Андрійович
5. Старший солдат Мохнюк Сергій Іванович
6. Старший лейтенант Наумов Олександр Володимирович
7. Майор Осадчук Ярослав Олександрович
8. Молодший сержант Пальчик Борис Борисович
9. Лейтенант Пилипов Артем Юрійович

Зі святом новокаховчан привітав також заступник командира 57-ї окремої мотопіхотної бригади з морально-психологічного забезпечення підполковник Андрій Зборчий та військовий комісар Новокаховського військового комісаріату підполковник Дмитро Самойлов.

За роки проведення АТО наше місто зазнало трагічних втрат. Героїчно загинули, захищаючи Україну: Сергій Підгорний, Віктор Галета, Денис Перепилиця, Олег Гребінський, Роман Гавриленко, Валерій Вахненко, Василь Артамкін. Хвилиною мовчання новокаховчани вшанували пам’ять загиблих та відвезли квіти на могили.

Наприкінці мітингу було покладено квіти до скульптурної композиції, присвяченої захисникам України та висаджено сім кущів калини, як символ козацького невмирущого роду, в знак пам’яті загиблих за свободу та незалежність України.

Фото Деніс Цемашко

COMMENTS