Новокаховчанам про житлові субсидії. Відповіді на актуальні питання (оновлено)

Як ми вже повідомляли, на численні прохання читачів наше видання запроваджує рубрику “питання-відповідь”, у якій спеціалісти Новокаховського УПСЗН надаватимуть найактуальнішу і важливу  інформацію з приводу  призначення й оформлення субсидій. Сьогодні чергова публікація.

  • Як призначити житлову субсидію у разі коли до складу зареєстрованих в домогосподарстві осіб входить повнолітня дитина, яка навчається у військовій академії та перебуває на повному державному забезпеченні?

Відповідь. Оскільки факт проживання особи зі складу домогосподарства за іншою адресою підтверджено документально, домогосподарство може звернутися на комісію для розгляду питання призначення субсидії без урахування зазначеної особи. Якщо комісія прийме позитивне рішення, доходи такої особи не враховуватимуться, і соціальні нормативи на неї не розраховуватимуться при розрахунку розміру житлової субсидії.

Якщо домогосподарство не звернеться до комісії, субсидія розраховуватиметься на загальних підставах. Доходи курсанта, який зареєстрований у домогосподарстві, враховуються відповідно до пункту 12 Положення.

  • В квартирі зареєстровані бабуся-пенсіонерка та її повнолітня онука, що не проживає від 2015 року, оскільки навчається у вищому навчальному закладі за кордоном на стаціонарі. В минулому субсидія надавалася лише на  бабусю-пенсіонерку, тому що фактично проживає лише вона. Чи достатньо буде для отримання субсидії з травня 2018 року на одну фактично проживаючу особу (бабусю-пенсіонерку) довідки з університету про навчання внучки?

Відповідь. Оскільки перебування онуки за кордоном пов’язане з навчанням, і це підтверджено документально, комісія може розглянути можливість призначення субсидії з урахуванням осіб, які фактично проживають.

  • У складі домогосподарства зареєстровано особу працездатного віку, яка тривалий час перебуває за кордоном на постійному місці проживання. Чи можна за рішенням комісії по призначенню субсидії виключити таку особу зі складу домогосподарства як таку, що фактично не проживає?

Відповідь. Якщо перебування за кордоном такої особи (яка не є членом сім’ї – чоловіком або дружиною) пов’язане із службовим відрядженням, лікуванням або навчанням, що підтверджується відповідними документами, комісія може розглянути можливість призначення субсидії з урахуванням осіб, які фактично проживають.

Якщо ж зазначена особа, перебуваючи за кордоном протягом періоду, за який враховуються доходи, не мала доходів, або мала дохід менший за мінімальну заробітну плату, та/або не сплатила ЄСВ у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців, комісія не може розглядати рішення про призначення субсидії на фактично проживаючих осіб.

  • Чи має право комісія розглянути питання призначення субсидії на фактично проживаючих осіб у разі, коли зареєстрована у домогосподарстві особа не є членом сім’ї, отримує пенсію по інвалідності, та фактично проживає за кордоном і здійснює там догляд за іншою особою (наприклад: онук зареєстрований з бабусею, але фактично проживає за кордоном і здійснює там догляд за матір’ю)?

Відповідь. Оскільки у наведеному випадку особа  отримує пенсію, її перебування за кордоном не впливає на право комісії розглянути можливість призначення субсидії на фактично проживаючих осіб.

  • У разі позитивного рішення комісії щодо призначення субсидії на фактично проживаючих осіб чи є підстави не враховувати для визначення права на призначення житлової субсидії майновий стан члена домогосподарства, який зареєстрований, але фактично не проживає? 

Відповідь. У такому випадку майновий стан члена домогосподарства, який зареєстрований, але фактично не проживає, не впливає на право на призначення субсидії.

  • В житловому приміщенні зареєстровані: подружжя – 2 непрацюючих пенсіонера та повнолітня донька, яка працює, отримує заробітну плату більше мінімальної, ЄСВ сплачує, дітей немає (фактично проживає окремо від батьків). Чоловік доньки не працює, за кордоном перебував більше 60 днів, за даною адресою не зареєстрований. За яких обставин може бути вилучена донька з складу зареєстрованих за рішенням комісії?

Відповідь. Оскільки член сім’ї особи зі складу зареєстрованих протягом періоду, за який враховуються доходи, більше 60 днів перебував за кордоном за відсутності доходів, комісія не може розглядати можливість призначення субсидії на фактично проживаючих осіб. (абзац 7 пункту 9 Положення).

  • Якими документами може бути підтверджений факт непроживання за місцем реєстрації?

Чи достатньо акту обстеження матеріально – побутових умов домогосподарства, складеного соціальним інспектором зі свідченнями сусідів, для підтвердження непроживання осіб з числа зареєстрованих, коли відсутні інші підтверджуючі документи?

Відповідь. Положення не містить конкретного переліку документів, які можуть бути документальним підтвердженням факту непроживання особи за місцем реєстрації.

Повноту та достатність підтверджуючих документів визначає комісія під час розгляду питання про призначення субсидії.

Обов’язковим документом при розгляді питання комісією є акт обстеження матеріально-побутових умов проживання домогосподарства, складений соціальним інспектором.

COMMENTS