Новокаховчанам: Як одна людина може змінити життя дитини-сироти

З народження у кожної дитини є мама і тато, але не всі батьки готові ними бути. Ситуації бувають різними: хтось гине, хтось просто не справляється, залишається без роботи, здоров’я або житла. В таких випадках діточок вилучають із сімей і після деяких судових процедур  вони набувають статусу пільговиків.

Ми нечасто замислюємося про долю дітей з інтернатів: зазвичай вони не мають авторитетних наставників, у яких можна попросити поради та довіритися.

З метою підготовки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб із їх числа до самостійного життя прийнято Закон України від 08.09.2016 р. № 1504-VIII “Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”. Тепер українці зможуть на державному рівні допомагати вихованцям інтернатів адаптуватися до самостійного життя, не оформлюючи опікунства і не укладаючи інших правових відносин.

Наставництво – це добровільна безоплатна діяльність і кожен, хто має бажання та можливість – може стати другом дитині, яка позбавлена батьківського піклування: відвідувати її, проводити з нею дозвілля, допомагати із навчанням тощо. Наставники допомагають дітям відчути себе особистістю, вибудовують моральні цінності, визначити інтереси та здібності, вчать вирішувати повсякденні проблеми та спілкуватися з дітьми. Він стає другом для дитини і після того як дитина вийде з інтернатного закладу.

Коли дитина відчуває що є людина якій вона не байдужа, вона стає більш самостійною і впевненішою, успішність у навчанні покращується, в неї формуються культурні, духовні та моральні цінності.

Говорять, що чужих дітей не буває. Тож аби допомогти цим дітям, ми маємо об’єднати усі зусилля, адже важливо компенсувати не лише їхні матеріальні потреби, а і моральні.

Якщо вас зацікавила інформація щодо наставництва і ви готові змінити на краще відразу два життя, за консультацією можете звернутися до міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новокаховської міської ради за адресою: Нова Каховка, вул. Новоселівська, буд. 5, тел.: 5-37-58.

 

Наталія Корсакова, директор  центру                                                                                

COMMENTS