Новокаховчанам: як відновити імунітет після вживання антибіотиків

Іноді звичайні протизастудні препарати виявляються безсилими проти недуги, і тоді доводиться вживати антибіотики. Допомагають вони добре, ось тільки наслідки після них бувають найрізноманітніші і майже ніколи позитивні, констатує “Знай.ua“.

Безліч вчених довело, що антибіотики дуже погано позначаються на тканинах печінки і порушують роботу кишечника, оскільки вбивають не тільки погані, але і корисні бактерій.

Всі ми знаємо, що фундамент для хорошого імунітету – здорова мікрофлора. Що ж робити, коли її робота якраз залишає бажати кращого? Медики вважають, що особливий режим харчування під час прийому антибіотиків попередить будь-які неприємні наслідки. У першу чергу, вони рекомендують вживати пробіотики – як в капсулах, так і готувати закваски. Для кращого ефекту важливо приймати пробіотики за декілька годин після антибіотиків, а також продовжити їх прийом після завершення курсу.

Лікарі також рекомендують включити в раціон ферментовані продукти, такі як натуральний йогурт, сир, квашена капуста, кімчхи. В ході досліджень вчені виявили, що такі продукти не дають розвиватися ентеробактеріям, відповідальним за хвороби кишечника.

Не менш важливо в період лікування вживати їжу, багату на клітковину. Вона прискорює процес проходження їжі через органи травлення і водночас сприяє очищенню організму. За словами дієтологів, людині достатньо 25 грам клітковини на день. Її можна знайти в таких продуктах, як цільнозерновий хліб, крупи, горіхи, боби, ягоди, брокколі, банани, насіння і багатьох інших.

По завершенню курсу лікування антибіотиками медики радять допомогти організму очиститися за допомогою антиоксидантів. Наприклад, всього 100 г червоного вина містять достатню кількість поліфенолів, здатних захистити клітини від руйнування і збільшити кількість біфідобактерій. Не поступаються червоному вину какао, зелений чай, журавлина, чорница та гранат.

 

COMMENTS