Новокаховчанам: як захиститися від зимових вірусів

Похожее изображениеНа думку лікарів, досить відкоригувати харчування на початку зими і тим самим зміцнити імунну систему. До того ж, корисні продукти, що сприяють росту і активності імунних клітин, є доступними для українців, інформує eizvestia.com.

Вітамін С

Один з найбільш корисних для імунітету серед всіх інших вітамінів – вітамін С. Його не так багато в продуктах харчування і щоб дійсно зміцнити імунітет необхідно не просто кожен день їсти цитрусові фрукти, а й збагатити раціон харчування сезонними ягодами, в яких цього вітаміну набагато більше, ніж в будь-яких інших продуктах.

Журавлина, обліпиха, калина, шипшина – це повноцінні джерела не тільки вітаміну С, а й інших поживних речовин, які допомагають захистити організм людини від ГРВІ та грипу в грудні і інших зимових місяцях.

Добова доза вітаміну С для дорослої людини – 100 мг. Якраз така кількість знаходиться в 50 г обліпихи, а в 100 г шипшини міститься аж 625 мг вітаміну С.

Молочні бактерії

Багато хто не знає, що від стану мікрофлори кишечника залежить те, наскільки правильно буде працювати імунна система. А для появи в кишечнику корисних бактерій, що підсилюють виробництво імунних клітин, слід налягати на молочні продукти.

Амінокислоти, жирні кислоти і антиоксиданти

Міцного імунітету не бачити людям, які не вживають рослинних масел і продуктів, в яких містяться Омега-3 жирні кислоти, наприклад, авокадо, жирна риба, оливкова олія.

Антиоксидантами багаті овочі, фрукти і ягоди. Ці продукти повинні бути основою зимового харчування, тому як холод впливає не весь організм в цілому, а антиоксиданти дбають не тільки про імунну систему, а й про серце, посудинах, шкірі, мозку і так далі.

Амінокислоти необхідні людині в будь-який час року, а взимку – особливо. Вегетаріанці, які не їдять м’ясо, рибу і яйця можна почерпнути дані речовини з горіхів, рисової каші, козячого молока, сиру, сої, твердих сирів, картоплі і так далі.

Правильне харчування в зимовий період – це тільки 80% успіху щодо міцного імунітету, решта 20% можна отримати за рахунок регулярних прогулянок на свіжому повітрі і помірних фізичних навантажень.

 

COMMENTS