Новокаховське УПСЗН: заробіток для нарахування пенсії

Згідно статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» для призначення пенсії повинна враховуватися заробітна плата громадянина за даними персоніфікованого обліку за весь період страхового стажу з 1 липня 2000 року, йдеться у повідомленні  Управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради.

Пов’язане зображенняУ випадку виявлення громадянином бажання та при наявності первинних документів, які підтверджують заробітну плату, до розрахунку пенсії можливе включення і заробітної плати за будь-які 60 календарних місяців у період до 30 червня 2000 року.

У 2017 році для призначення пенсії застосовувалась середня заробітна плата, або дохід, в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена, як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки – 3764 грн. 40 коп.

Для визначення розміру пенсії з 1 січня 2018 року буде визначатися показник середньої заробітної плати, або доходу, в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2016 і 2017 роки. Станом на сьогодні даний показник не визначено.

У випадку, якщо у пенсіонера, якому було призначено пенсію у 2017 році та у пенсіонера, якому буде призначено пенсію у 2018 році, будуть однакові показники індивідуального коефіцієнта заробітної плати та тривалості страхового стажу, але розмір пенсії, який буде призначено у 2018 році, виявиться меншим – тоді відповідно до пункту 4-Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» Кабінет Міністрів України має ухвалити рішення про збільшення показника середньої заробітної плати в Україні, який застосовується під час призначення пенсій, таким чином, щоб пенсії призначені у 2018 році, не були меншими за пенсії призначені у 2017 році.

За більш детальними роз’ясненнями Ви можете звертатися за телефоном 4-33-48, або особисто до управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради, за адресою: м.Нова Каховка, вул. Історична 18, кабінет № 19.

 

 

COMMENTS