Новокаховські платники податків спілкувалися з обласними фіскалами

Днями у  місті відбувся семінар для платників податків Новокаховської ОДПІ. Учасниками заходу стали понад 100 платників з Нової Каховки, Каховки, Великолепетиського, Великоолександрівського, Верхньорогачицького та Каховського районів.

Про це повідомляє прес-служба ОДПІ.

Перший заступник начальника фіскального відомства області Ірина Філіппова під час відкриття семінару зазначила: податкова децентралізація надала місцевим громадам величезний стимул з наповнення бюджетів та примноження своїх статків. Завдяки цьому  скарбниці громад мають більше фінансових ресурсів на власний соціально-економічний розвиток. Кошти надходять від реального сектору економіки – легально працюючих підприємств і підприємців. Саме тому платники податків  повинні розуміти, що від внеску кожного з них наповнюється казна, з якої фінансується будівництво та ремонт об’єктів інфраструктури, соціально-культурної сфери та втілення в життя різних програм місцевого значення.

Начальник Новокаховської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області Галина Серебрянська підкреслила, що нині Новокаховська ОДПІ обслуговує 9 районів та,  користуючись нагодою, висловила подяку всім суб’єктам господарювання, які своєчасно та в повному обсязі сплачують податки та збори до бюджетів. Озвучила декілька цифр щодо надходжень податків і зборів до бюджетів за 9 місяців поточного року. Так, до зведеного бюджету надійшов  1 млрд. 200 млн. грн., до державного – 515 тис. грн., до місцевого  гаманця – 689 тис. гривень. Крім того, у порівнянні з минулим роком надходження збільшились: до  зведеного бюджету на 334 млн.грн. або на 38 %, до державного – на 163 млн. грн. (46 %), до місцевого – на 170 млн. грн. (33%).  Також Галина Миронівна нагадала, що в адмінбудівлі Новокаховської ОДПІ знаходиться пункт реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації ключів, у якому можна безкоштовно отримати ключі електронного цифрового підпису. (каб. 110),  довідки або усну консультацію  за телефоном: 4-52-88.

Вона вчергова подякувала присутнім за те, що в цей нелегкий період реформ продовжують здійснювати свою фінансово-господарську діяльність, своєчасно та в повному обсязі сплачують податки та збори.

Насичена та інформативна програма семінару складалася з двох частин: теоретичної і практичної. Під час першої – фахівці Головного управління ДФС у Херсонській області ознайомили присутніх з актуальними питаннями  стосовно оподаткування доходів підприємців, нарахування та сплати єдиного внеску за найманих працівників, зупинення реєстрації податкових накладних в ЄРПН. Не залишилося без розгляду і питання використання підприємцями касової техніки, порядку проведення перевірок готівкових розрахунків, розглянули типові порушення касової дисципліни. Дуже зацікавило учасників семінару і нагадування про електронні сервіси ДФС, зокрема, Електронний кабінет, який з 1 січня 2018 року працюватиме на базі існуючого електронного сервісу «Електронний кабінет платника».

У рамках другої частини заходу лектори надали учасникам  практичні поради щодо проблемних ситуацій, які виникають під час ведення податкового обліку, формування та надсилання звітних документів тощо. Підприємці отримали індивідуальні податкові консультації та роз’яснення порядку застосування законодавчих норм на практиці під час здійснення господарської діяльності.

Загалом спілкування фіскалів з бізнесменами пройшло у відвертій та невимушеній атмосфері. Сподіваємось, що отримані знання убезпечать бухгалтерів та підприємців від помилок і нададуть впевненості у розвитку власного бізнесу.

 

COMMENTS