Нову Каховку відвідав Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент

З метою поширення інформації про помісну православну Церкви та з нагоди 1030 річниці хрещення Київської Русі-України до Нової Каховки завітали священики Української православної церкви Київського Патріархату на чолі з Архієпископом Сімферопольським і Кримським Климентом.

Архієпископ Климент радо спілкувався з містянами

Представники духовенства пронесли Херсонщиною вість про те, як Україна в ці дні бореться за утворення власної Помісної Церкви. “Автопробіг” стартував з Херсона о 7:00. Вже за дві години священики прибули до Голої Пристані, аби провести там молебень за мир в Україні.

Об 11:00 Архієпископ Климент, отець Сергій Чудинович та інші служителі Церкви завітали до Нової Каховки, де провели просвітницьку роботу серед населення, роздали листівки та інформаційні бюлетені про важливість і державотворчу необхідність отримання Томосу про автокефалію для Православної Церкви України.

Автопробіг вирушає в інші міста Херсонщини

Виданню NK-Online.tv Архієпископ Климент розповів, що представники духовенства відвідають також Каховку, Новотроїцьке та Генічеськ. Попри те, що в Новій Каховці немає парафії УПЦ КП, було вирішено за необхідне провести роз’яснювальну роботу серед населення та привітати містян з 1030 річницею хрещення Русі-України.

Довідка: 

Томос – це свого роду грамота. Урочисто оформлений документ, який фактично містить синодальне рішення Вселенської патріархії про надання автокефалії. Першою у ньому йде історична частина. Описується сучасний стан церкви країни, яка звертається із проханням про його надання, згадується її зв’язок із Константинополем. Далі йде частина, яка обгрунтовує, на основі яких канонів він надається.

І далі йде побажання, щоб церква підтримувала віровчення, керувалася канонами, її права та застереження. Детальніше читайте про Томос на сайті Укрінформ.

Автокефальна Православна Церква – це помісна Православна Церква (до юрисдикції якої належить певна територія, на якій не повинні діяти інші помісні Церкви). Як і автономна Церква, вона є незалежною і самостійною в управлінні частиною Вселенської Православної Церкви. Автокефальна Церква не є ні ієрархічно, ні адміністративно частиною іншою Православної Церкви. 

Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент – єпископ УПЦ КП. Під час початку окупації РФ Криму 2014 року і російсько-української війни 2 березня 2014 року став живим щитом на шляху російських окупантів перед українською військовою частиною. Виступає за звільнення українських політв’язнів з російських тюрем.

22 січня 2018 року був призначений керуючим Херсонською єпархією УПЦ КП.

 

COMMENTS