Облрада рекомендує медзакладам оптимізувати бюджети

З метою формування обласного бюджету на 2018 рік та раціонального використання бюджетних коштів, управління розвитку об’єктів спільної власності Херсонської обласної ради розпочало заслуховування керівників комунальних закладів щодо їх бюджетних запитів на наступний рік.

Так, про необхідну суму фінансування на наступний рік доповіли керівники десяти обласних закладів охорони здоров’я – обласної дитячої туберкульозної лікарні, Новомаячківського дитячого психоневрологічного санаторію «Надія», Новозбур’ївської обласної туберкульозної лікарні, Херсонської обласної психіатричної лікарні, Херсонської обласної клінічної лікарні, Херсонської обласної дитячої клінічної лікарні, Новотроїцької протитуберкульозної лікарні, Новоолександрівського обласного дитячого гастроентерологічного санаторію, Новокаховського дитячого протитуберкульозного санаторію «Джерельце» та Новокаховського обласного дитячого кардіоревматологічного санаторію «Дружба», повідомляє прес-служба облради.

По всіх закладах прослідковується значне зростання бюджету. Керівники деяких установ поставили космічні суми, врахувавши все: від заробітної плати до капітального ремонту та заміни лампочок. Звичайно, обласний бюджет не в змозі задовольнити всі потреби.

Тому напередодні засідання працівники управління проаналізували обґрунтованість зростання бюджетних запитів та запропонували свій проект бюджету для кожного із вищезазначених закладів, врахувавши, в першу чергу, закриття захищених статей (виплату заробітної плати, оплату комунальних послуг та енергоносіїв).

Управління виступило з ініціативою щодо встановлення пропорційної вартості харчування в усіх медичних закладах.

Також деяким керівникам комунальних закладів запропоновано варіанти щодо більш ефективного використання бюджетних коштів. Зокрема, рекомендовано переглянути штатний розпис та провести оптимізацію серед обслуговуючого персоналу. Для прикладу, в обласній дитячій туберкульозній лікарні нараховується шість охоронців, тоді як можна заключити договір з охороною фірмою та значно зменшити навантаження на обласний бюджет.

По завершенні заслуховування перших бюджетних запитів працівниками управління внесені відповідні зміни та доповнення, які враховуватимуться при формуванні бюджету на наступний рік.

 

COMMENTS