Олександр Лук’яненко: цього року прагнемо максимально реалізувати проект будівництва ЦНАПУ

Нещодавно у столиці відбувся форум місцевого самоврядування, присвячений проблемним питанням у сфері кадрової політики і організації роботи рад, надання адміністративних послуг, діяльності об’єднаних територіальних громад.

Захід проводила Асоціація міст України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (Пульс)». Участь у його роботі взяв секретар міської ради Олександр Лук’яненко.

— На форумі були присутні представники міністерства регіонального розвитку, економіки, члени АМУ. Відкрив захід виконавчий директор асоціації міст України Олександр Слобожан. Привітавши учасників, він запросив до слова голову комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергія Власенка. Найбільше мене, як представника новокаховської громади, цікавила друга секція заходу, на якій мова йшла про надання адміністративних послуг, оскільки у місті заплановано будівництво нового, сучасного, унікального в своєму роді ЦНАПу, — розповів Олександр Володимирович. — Сьогодні такі установи обслуговують громаду конкретної території — району, ОТГ. А наш надаватиме послуги мешканцям Новокаховської міськради, а також цілу низку (планується до 30%) сусіднім громадам. Нині ж можливості громад достатньо обмежені. Наприклад, сьогодні Нова Каховка надає всього 95 послуг, в той час, як центри у великих містах — більше 230-240. Тобто, потенціал дуже великий. Все буде залежати від технічних можливостей, програмного забезпечення і організаційної роботи. До того ж, надання послуг членам сусідніх громад — це ще й додаткові кошти до міського бюджету. Будівництво ЦНАПу у Новій Каховці за попередніми підрахунками вартуватиме більше ніж 20 млн. грн. Проект уже перебуває на експертизі і думаю, що після проведення всіх тендерних процедур впродовж двох-трьох місяців розпочнеться реалізація.

Під час форуму було надано багато інформації з приводу того, як залучити додаткові джерела фінансування для втілення нашого проекту. Це й гранти, і допомога за новими міжнародними програмами. Думаю, що ми скористаємося цими можливостями для того, щоб максимально реалізувати проект без залучення коштів з міської скарбниці.

Також в рамках зустрічі делегати громад оглянули новий ЦНАП, який розпочав роботу у Дарницькому районі Києва. У столиці, звісно, більші можливості. Вони спрямували значну суму коштів з місцевого гаманця. До речі, у Києві діє близько 10 центрів, а деякі — навіть з філіями. У ЦНАПі, який ми побачили, є все необхідне для якісного обслуговування. Ніяких черг, сварок, образ. Тому люди задоволені. Якщо треба зачекати на адміністратора — це можна зробити у кафе. Для тих, хто прийшов з малечею — ігрова кімната. Найголовніше в організації роботи такої установи — кадрове, програмне забезпечення і, звичайно, комунікація з іншими державними службами, від яких і залежить підготовка документів для надання тієї чи іншої послуги.

Цікавий досвід, про який ми ще дізналися — виїзні послуги, які надають спеціалісти ЦНАПів вже у кількох областях країни. Що мається на увазі? Люди з обмеженими можливостями, прикуті до ліжка або ті, які просто не мають жодної змоги дістатися до ЦНАПу, можуть зателефонувати і замовити необхідну послугу. Виїжджають спеціалісти, які можуть проконсультувати, прийняти документи і т. ін.

Всього в країні нині діє 746 центрів надання адмінпослуг. Робота буде продовжуватися і надалі, оскільки у цьому зацікавлено багато ОТГ. На 2018 рік в Україні вже заплановане відкриття центрів у різних регіонах. Ми також прагнемо у поточному році максимально реалізувати даний проект.

COMMENTS