Патронатне виховання – нова форма сімейного влаштування дітей

Пов’язане зображення10 липня 2017 року  спеціаліст міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новокаховської міської ради  провела захід в  міському центрі зайнятості для безробітних громадян, які перебувають на обліку.

Метою даного заходу було  ознайомлення  людей  з видами сімейного влаштування дітей і їх відмінності: усиновлення, опіку чи піклування, прийомна сім’я, патронат. Спеціалістом центру більше уваги було прикуто саме до патронатного виховання, адже ця форма влаштування дитини в родину є достатньо новою.  

Законом України від 26.01.2016 № 936-VIII „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми” запроваджено інноваційну послугу підтримки сімей з дітьми – патронат над дитиною. Запровадження патронатних сімей — це шанс надати якісну допомогу дітям, які опинились у біді. Щоб втілити цю ідею у життя, необхідно знайти людей, які мали б можливість і, головне, бажання спробувати себе у ролі патронатних батьків.

 Патронатна сім`я – це тимчасова сім`я для дитини, що має мінімізувати травматизацію дитини, коли її забирають від батьків. Це звичайна квартира або будинок, де дітьми опікуються вихователі. У цей час соціальні працівники працюють із батьками щодо повернення цих дітей у власну родину.

Сучасна державна політика у сфері захисту прав дітей спрямована на те, щоб узагалі відійти від виховання дітей в закладах інтернатного типу, тому що дитина повинна виховуватися в сім`ї. Термін перебування дитини в сім`ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.

Якщо Ви сім`я, яка має позитивний досвід власних дітей (дорослих або підліткового віку), проживаєте на території Новокаховської міської ради  на спільній (власній чи орендованій) житловій площі, маєте вищу освіту й небайдужі до долі дітей, які залишилися без батьківського піклування, звертайтеся за інформацією, як тимчасово підтримати дитину в складних життєвих обставинах на платній основі за адресою: м. Нова Каховка, вул. Новоселівська, буд. 5.

 В. о. директора міськцентру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Сулімовська О. В.
 

COMMENTS