Перехід користувачів РРО на літні майданчики – що робити з касовими апаратами?

У багатьох платників підакцизної продукції з переходом у літні секції та на літні майданчики виникає питання: «Якщо суб’єкт господарювання продає алкогольні напої, використовуючи РРО, зазначений у додатку до ліцензії, то чи має він право використовувати РРО, який переноситься в межах однієї господарської одиниці (за однією адресою) на інший поверх, літній майданчик тощо?»
Новокаховська ОДПІ відповідає на дане питання згідно чинних норм законодавства.
Так, встановлено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може бути здійснена суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій (ст. 15 Закону № 481).
Під час подання у заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додатково суб’єкти господарювання зазначають, зокрема, перелік РРО (книг обліку розрахункових операцій (далі — КОРО)), які знаходяться у місці торгівлі, а також адресу місця торгівлі. При цьому місце торгівлі — це місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговельному приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів та пива — без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива, — торговельною площею не менше 20 м2, обладнане РРО (незалежно від їх кількості) або де є КОРО (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів (ст. 1 Закону № 481).
Статтею 15 Закону № 481 у додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями суб’єктом господарювання зазначається адреса місця торгівлі і вказуються перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери КОРО, які знаходяться у місці торгівлі.
Тому звертаємо Вашу увагу, що здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями, у тому числі на розлив, за межами торговельних приміщень (будівель), на літніх торговельних майданчиках, і передавання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями через РРО, зазначені у додатку до ліцензії, в інше місце торгівлі, у тому числі на інші поверхи будівель, Законом № 481 не передбачено.

COMMENTS