Пляжні сюрпризи на березі Дніпра

Кілька днів тому водяний вуж зі своєю здобиччю, яку притягнув на берег, був в центрі уваги відвідувачів Воронцовського пляжу. Про це “Інформаторові” розповіли городяни, які відпочивали на березі річки.

Водяний вуж не агресивний і не представляє практично ніякої загрози для людини. Він харчується в основному рибою. На берег вуж виповзає лише для того, щоб з’їсти здобич, а потім повертається назад в водну стихію. Затриматися на березі він може лише для того, щоб переварити обід.

Забарвлення його, як правило, оливкове з розташованими в шаховому порядку темними плямами. Зрідка зустрічаються однотонно-оливкові або навіть чорні особини. Розмір водяного вужа – до 1,6 м, але звичайні 1-1,3 метрів.

Захищається вуж виділенням важкозмиваної речовини, яка має специфічний сильний запах, шипінням, в окремих випадках – спробами укусити. Шкіру людини прокусити не здатний через відсутність зубів. Замість них у водяного вужа зубчасті пластинки кератинів, що служать для утримання слизької здобичі. То ж боятись його не варто.

COMMENTS