Податкова міліція: вона є чи її немає?

На таке цікаве запитання в нашій країні вам відповіді не дасть ніхто. Складається враження, що депутати ВР спочатку приймають закони, а потім вивчають те, що прийняли. Це твердження може виглядати смішним, якби за ним не стояли долі тисяч людей. Наведу конкретний приклад.

Депутат від “Самопомочі” Тетяна Острікова на своїй сторінці у Фейсбук нещодавно написала: «Вітаю з тим, що податкова міліція з 01 січня 2017 року знаходиться поза законом! Відповідний розділ ХVІІІ-2 «Податкова міліція» виключений з Податкового кодексу, що набуло чинності з 01.01.17 року. Планувалося, що норма про ліквідацію податкової міліції набуде чинності разом з новим законом про створення фінансової поліції, ймовірність прийняття якого цим складом Ради близька до нуля. Тобто ніколи».

За словами депутата виходить, що податкова міліція вже не існує, а фінансова поліція ще не створена. Одним словом наступив рай для підприємців і бізнесменів! І стверджує це не журналіст, не політолог, а представник законодавчого органу держави. Дійсно, виявляється, що через помилку в прийнятих ВР змінах до Податкового кодексу (Закон №1797 від 21.12 16р.), податкова міліція з 1 січня де-юре ліквідована, хоча де-факто її повноваження не передано новому органу, як цього вимагають самі зміни.

Виправдовуватись змушена була Голова Комітету Верховної Ради з питань митної та податкової політики Ніна Южаніна, яка теж на своїй сторінці у Фейсбук повідомила: «Якщо вже трапилася технічна неточність під час підготовки проголосованого в залі тексту до підпису та оприлюднення, то її потрібно виправляти якомога оперативніше». І вже 7-го лютого на черговому засіданні комітету з питань податкової та митної політики було ухвалено рішення виправити технічну неточність щодо податкової міліції шляхом внесення відповідної правки до одного  із законопроектів, що нині очікує на друге читання.

Вичерпано інцидент чи ні – покаже час. Спостерігаючи за роботою депутатів під куполом Верховної Ради на минулому тижні, складається враження, що в цій каденції вони свої функції вже вичерпали. Якщо так працювати, то чи не краще здати свої мандати і скласти повноваження та розбігтися хто куди: одним догулювати на закордонних курортах, іншим повернутись до родин, де на них вже давно чекають…

Орест Павленко

COMMENTS