Посилено покарання за жорстоке поводження із тваринами

Президент Петро Порошенко підписав закон, який передбачає посилення покарання за жорстоке поводження з тваринами, повідомляє “Еспресо“.

Порошенко підписав закон, що стосується жорстокого поводження із тваринамиПро це свідчать дані на сторінці відповідного законопроекту № 5119-1 на офіційному сайті Верховної Ради.

Відповідні зміни внесено до Кримінального кодексу.   Передбачається, що знущання над тваринами, вчинені із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, караються арештом терміном до 6 місяців або обмеженням волі до 3 років.

Ті ж дії, вчинені у присутності малолітнього, караються обмеженням волі від 3 до 5 років або позбавленням волі на той самий термін.

Ці ж дії, вчинені з особливою жорстокістю або, якщо вони призвели до каліцтва чи загибелі, або вчинені групою осіб, караються позбавленням волі терміном від 5 до 8 років.

Окрім того, в Кодексі про адміністративні правопорушення посилюється відповідальність за жорстоке поводження з тваринами – передбачено штраф у розмірі 200-500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3 400 – 8 500 гривень).

Раніше знущання над тваринами каралося штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 гривень) або арештом до 6 місяців.

Законопроект № 5119-1 було ухвалено парламентом 22 червня.

COMMENTS